Znamy mistrzów szachów

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Znamy mistrzów szachów - Zdjęcie główne

Sport Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie był gospodarzem dużej imprezy szachowej: II Otwartych Mistrzostw ZS nr 3 i Mistrzostw Szkół Średnich w Szachach.

Turniej współorganizowało Stowarzyszenie Szachistów Szachpol oraz miasto Łuków, a zawody sędziował sędzia klasy międzynarodowej FA Pan Piotr Piwowarczyk. W zawodach wzięło udział 80 zawodników i zawodniczek ze szkół miejskich i powiatowych.

Imprezę uroczyście otworzyła dyrektor ZS nr 3 w Łukowie Anna Pietrzak, a zasady i przepisy gry objaśnił uczestnikom sędzia główny zawodów. Uczniowie rywalizowali ze sobą rozgrywając po dziewięć rund w tempie po 10 minut na zawodnika, które były następnie odpowiednio punktowane w zależności od wyniku.

II Otwarte Mistrzostwa ZS nr 3 i jednocześnie Mistrzostwa Szkół Średnich w Szachach wygrał Szymon Tuszyński z IV LO w Łukowie, zdobywając 8,5 pkt. z 9 możliwych. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy: Piotr Piwowarczyk z wynikiem 8 pkt. oraz Łukasz Lendzion z 7 pkt.

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych na pierwszym  miejscu podium stanął Maciej Kajda (6 pkt.), drugie miejsce zajęła Kamila Gromada (6 pkt.), a trzeci był Kacper Celiński (5,5 pkt.) - wszyscy uczniowie reprezentowali Szkołę Podstawową w Zastawiu.

W Mistrzostwach Szkół Średnich wyodrębniono oddzielne kategorie: dziewcząt, chłopców i drużynową:

- w kategorii dziewcząt triumfowała Alicja Osiak z wynikiem 6 pkt., drugie miejsce zajęła Jolanta Wysokińska z dorobkiem 4 pkt., a trzecie przypadło w udziale Weronice Ciołek, która również zdobyła 4 pkt. Wszystkie dziewczęta reprezentowały Zespół Szkół nr 3 w Łukowie;

- w kategorii chłopców - wspomniani wyżej Szymon Tuszyński, Piotr Piwowarczyk i Łukasz Lendzion;

- drużynowo wygrał zespół ZS nr 3 w Łukowie; drugą lokatę wywalczyła ekipa IV LO w Łukowie, a trzecie I LO w Łukowie.

Nagrody w postaci okazałych pucharów, statuetek, medali i dyplomów wręczyli: zastępca burmistrza miasta Łuków Mateusz Popławski, przewodniczący wydziału promocji miasta Łuków Kacper Sacharczuk, wicedyrektor ZS nr 3 w Łukowie Wojciech Rzepecki oraz sędzia główny zawodów Piotr Piwowarczyk.