Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Maciej Sztajnert

Zmarnowana szansa Pogoni Siedlce - Zdjęcie główne

Pogoń przegrała 0:1 z Górnikiem | foto Maciej Sztajnert

Sport Pogoń Siedlce przegrała 0:1 z Górnikiem Łęczna i nie awansowała do półfinału Fortuna Pucharu Polski.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego uhonorowano bohaterów Pucharu Polski w sezonie 1987-88, którzy jako pierwsi w historii osiągnęli ćwierćfinał elitarnych rozgrywek.

Jeżeli chodzi o sam mecz to nie było wielkie widowisko, jednak Pogoń ma prawo do niedosytu. W pierwszej połowie siedlczanie nie oddali ani jednego celnego strzału. Górnik Łęczna dowodzony już przez nowego trenera Ireneusza Mamrota szczególnie groźny był w ostatnich pięciu minutach premierowej odsłony meczu. Defensywa i Jakub Kowynia nie dali się zaskoczyć.

Po przerwie mecz był wyrównany, a Pogoń w 55 minucie zdołała oddać pierwszy celny strzał. Z rzutu wolnego w boczną siatkę trafił Damian Nowak. To jednak Górnik okazał się bardziej konkretny i na kwadrans z małym okładem przed końcem zdobył zwycięską bramkę. Siedlczanie nie byli w stanie odpowiedzieć i odpadli.

Pogoń może być dumna z pucharowej przygody, ale i może skupić się już na lidze. 4 marca o 14:30 zagra w Elblągu z Olimpią.

Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna 0:1 (0:0)

Bramka: Damian Zbozień 74

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 24. Przemysław Misiak (90+2, 98. Maciej Kołoczek), 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 20. Cezary Bujalski (70, 29. Marcinho), 6. Jakub Pek, 99. Bartosz Wicenciak,7. Damian Szuprytowski (76, 15. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak

Artykuł pochodzi z portalu siedlcesiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.