Złoto i brąz w finale województwa

Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół nr 2 w Łukowie

Złoto i brąz w finale województwa - Zdjęcie główne

SportKolejna szkoła chwali się sukcesami sportowymi swoich uczniów. Zespół Szkół nr 2 w Łukowie wywalczył dwa medale na Finale Województwa w Lidze Lekkoatletycznej "Licealiada 2018".

11 października w Lublinie zorganizowano Wojewódzkie Finały „Licealiady”. Pięcioosobową reprezentację w tych zawodach miał Zespół Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie, którego reprezentanci przywieźli ze stolicy województwa dwa medale. Bili też rekordy szkoły.

Najlepszym zawodnikiem z ZS nr 2 okazał się uczeń klasy III technikum hotelarstwa Kordian Kropicz, który w konkurencji skoku wzwyż pokonał wysokość 178 cm, zdobywając tytuł Mistrza Województwa. Duży sukces odniósł także Marcin Rybka, uczeń III klasy zasadniczej szkoły zawodowej, który w pchnięciu kulą wywalczył III miejsce w województwie. Jego wynik to 11,87 m.

Niewiele do podium zabrakło natomiast Aleksandrze Karolak z IV klasy technikum technologii żywności, która startowała w konkurencji rzut oszczepem. Uczennica uzyskała odległość 23,03 m i wywalczyła IV miejsce. Oczko niżej w rankingu wojewódzkim zajął natomiast Jakub Tomasik z klasy III technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Zawodnik startował w biegu na dystansie 400 m i uzyskał wynik 54,17 sekundy.

Opiekunami młodych sportowców byli Izabela Opolska i Robert Netczuk.