Złoto Haffarova i Kowalskiego. Srebro Szaniawskiej (zdjęcia)

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

SportBardzo udany start reprezentantów Łukowskiego Klubu Karate Kyokushin podczas Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin IKO Podlasie Cup Białystok.

Podopieczni Pawła Głowackiego wywalczyli trzy miejsca na podium. Na najwyższym stopniu "pudła" stanął Artem Haffarov, który był najlepszy w kat. 10-11 lat w grupie do 40 kg. Jego wyczyn skopiował Jan Kowalski, który wygrał kat. 10-11 lat do 45 kg. Srebro w kat. seniorek 18-34 lata wywalczyła Ewa Szaniawska. Czwartą lokatę zdobyli: Gabriela Szczepaniak i Dawid Szaniawski.

- Wymagający przeciwnicy i wymagające straty moich zawodników. Bezkonkurencyjny Artem Haffarov i Jan Kowalski uzyskali złoty medal już drugi raz z rzędu i jest to obiecujące przed nadchodzącymi mistrzostwami świata. Duch walki pokazała senpai Ewa Szaniawska - nasza seniorka reprezentująca miasto w kategorii kobiet - mówi Paweł Głowacki.

Tuż poza podium znaleźli się Dawid i Gabriela, którym zabrakło niewiele do uzyskania miejsca na podium. - Dziękuję także za opiekę na turnieju rodzicom. Był to ostatni start przed nadchodzącym wydarzeniem jakim jest Puchar Świata w Karate Kyokushin organizowany po raz drugi od 1993 roku w Katowicach - dodaje szkoleniowiec Łukowskiego Klubu Karate Kyokushin.