Zespół Miszkiniuka raz za razem na podium. Dwa złota Krasuskiej

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Zespół Miszkiniuka raz za razem na podium. Dwa złota Krasuskiej - Zdjęcie główne

SportEkipa Bialskiego Klubu Karate Kyokushin Wataha udanie zaprezentowała się podczas zmagań CALISIA CUP w Kaliszu. Podopieczni Arkadiusza Miszkiniuka wywalczyli dziewięć medali.

Dwukrotnie z najwyższego miejsca cieszyła się Wiktoria Krasuska, która wygrała w kumite juniorek młodszych (14-15 lat) w kat. 50-55kg oraz była najlepsza w kata.

Złote medale odebrały również: Oliwia Krasuska - kumite młodziczek (12-13 kat) w kat. 45 kg oraz Kinga Danieluk - kumite juniorek (+63 kg). Mistrzostwo i wicemistrzostwo stało się udziałem Jakuba Hermanowskiego, który wygrał w kumite juniorów (16-17 lat) w kat. 70 kg oraz był drugi w kata.

Srebro w kata juniorek młodszych wywalczyła Weronika Borek oraz Karol Andrusiuk, który zmagań się w kumite młodzików (12-13 lat) w kat. 50 kg. Trzecie miejsce w kumite wśród juniorów młodszych w kat. 75 w kumite zdobył Dawid Kowalski.

Turniej zgromadził 220 zawodników z 23 klubów nie tylko z Polski, ale również zza zagranicy. Turniej był na bardzo wysokim poziomie. - Były to nasze pierwsze zawody w sezonie, które uznajemy za udane. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i przygotowujemy się do kolejnych startów - mówi Arkadiusz Miszkiniuk, trener Bialskiego Klubu Karate Kyokushin Wataha.