Reklama

Reklama

Ze sztangą w dłoniach uczczą Kowalczyka. Dołęga: Dla niejednego chłopaka był drugim ojcem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ze sztangą w dłoniach uczczą Kowalczyka. Dołęga: Dla niejednego chłopaka był drugim ojcem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Organizatorzy odliczają już godziny do rozpoczęcia 14. Memoriału Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów.

Reklama

Zawody mają na celu uczczenie pamięci zasłużonego trenera, popularyzację podnoszenia ciężarów w woj. lubelskim, powiecie łukowskim i Łukowie, a także zapewnienie młodzieży współzawodnictwa sportowego. - Niezmiernie miło nam jest, że kolejny już raz w Łukowie będziemy gościć zaprzyjaźnione kluby z województwa łódzkiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i oczywiście z lubelskiego - mówi Robert Dołęga, szkoleniowiec Olimpijczyka Łuków.

Pierwszy memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów w Łukowie został zorganizowany w 1999 roku przez nauczyciela i byłego zawodnika podnoszenia ciężarów, Mariusza Kiełczewskiego. Następne edycje odbyły się w latach 2000-2001. W 2012 roku memoriał został reaktywowany  przez Roberta Dołęgę, który odbył się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1. Od 2013 roku zawody odbywają się w hali sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Łukowie (wcześniej Gimnazjum Nr 2). W tym też roku Rada Miasta wyraziła zgodę na nazwanie hali sportowej właśnie imieniem Janusza Kowalczyka.

14. edycja zawodów została objęta honorowym patronatem starosty powiatu łukowskiego Dariusza Szustka, a imprezę wsparł powiat łukowski i gmina Łuków oraz firma Overis i Agro-Bud Marcin Zientara. Organizatorem jest Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej i Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów, zaś Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Łukowski Ośrodek Kultury pomogli przy organizacji wydarzenia.

Rywalizacja będzie odbywać się w kategoriach wagowych i wg. tabeli Sinclair'a w poszczególnych grupach wiekowych: młodzik U-15, junior U-18 i junior U-20. Zawody będzie można śledzić za pomocą transmisji internetowe (link zostanie podany w dniu zawodów na stronie FB/Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej).

PROGRAM ZAWODÓW
25 lutego (sobota)
10.00 - start I grupy
11.30 - start II grupy
13.00 - start III grupy
15.00 - otwarcie i start IV grupy
17.00 - start V grupy         
19.00 - start VI grupy

KIM BYŁ JANUSZ KOWALCZYK?
Janusz Kowalczyk urodził się w Łukowie 9 lipca 1949 roku, a zmarł 3 września 1998 roku. Miał 49 lat. Z zawodu był kolejarzem (adiunktem). Ukończył technikum kolejowe. Żona Kazimiera. Był też zawodnikiem i występował w kategorii muszej do 52 kg. Ale największe sukcesy święcił jako szkoleniowiec w KS “Orlęta” Łuków. Wychowawca dwóch pokoleń sportowców. To on przewidział, że Marcin Dołęga będzie mistrzem świata, który wtedy miał 13 lat! Współpraca z trenerem Kazimierzem Olszewskim zaowocowała tym, że Orlęta Łuków dwa razy awansowały do drugiej ligi. Janusz Kowalczyk jako instruktor podnoszenia ciężarów pracował też w Radoryżu Smolanym. Wielokrotnie odznaczony; brązową (1983) i złotą (1984) odznaką przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, a w 1987 roku odznaczony medalem honorowym. - Trener Kowalczyk był nie tylko trenerem, ale też, dla niejednego młodego chłopaka, drugim ojcem - mówi Dołęga.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy