Zapasy: medale Doroty Kopyść i Moniki Białach w Siedlcach

Autor: | Zdjęcie: Sport.Lukow.pl

Zapasy: medale Doroty Kopyść i Moniki Białach w Siedlcach - Zdjęcie główne

SportDwa medale zdobyły zapaśniczki z powiatu łukowskiego na zawodach Pucharu Polski kadetek i juniorek w zapasach, który zorganizowano w sobotę w Siedlcach.

Hala sportowa ARMS w Siedlcach była miejscem weekendowej rywalizacji w Pucharze Polski kadetek i juniorek w zapasach. W Pucharze Polski juniorek bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentująca barwy Orląt Łuków Dorota Kopyść, rywalizująca w kat. 44 kg. Zapaśniczka wywalczyła srebrny medal, który jest już jej kolejnym w karierze na tego typu zawodach. Nieco gorzej spisała się Katarzyna Witkowska ze stoczkowskich Armat, która siedleckie zawody w kategorii 55 kg ukończyła na 5. miejscu.

Kadetki rywalizowały natomiast w dziesięciu kategoriach wagowych. Jeden z medali – brązowy w kategorii 46 kg - wywalczyła Monika Białach z klubu GKS Armaty Stoczek Łukowski. Inne zawodniczki ze Stoczka Łukowskiego osiągnęły niższe wyniki. Karolina Gryczon wywalczyła 5. miejsce w kat. 63 kg, a Wiktoria Bogusz zdobyła 7 miejsce w kat. 49 kg. Na dziesiątej lokacie w kategorii 52 kg znalazła się Urszula Piotrowska, natomiast Magdalena Sadło z powodu kontuzji sklasyfikowana została na 22 miejscu w kategorii 56 kg. Drużynowo ekipa Armat wśród 35 drużyn zawody zakończyła na 12 miejscu.

Zawody toczyły się w sobotę 20 października w miejscowej hali ARMS, a oprócz sportsmenek sprawdzić się musieli również chętni ubiegający o funkcję sędziego związkowego Polskiego Związku Zapaśniczego. Od teraz tytułem sędziego związkowego PZZ będzie mógł poszczycić się Ryszard Wałachowski, trener, zapasów i sędzia okręgowy.

Info: Sport.Lukow.pl