Reklama

Zapasy królowały w Łukowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Zapasy królowały w Łukowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Blisko 300 zapaśniczek rywalizowało w Łukowie w weekendowym Pucharze Polski. Sportowa rywalizacja toczyła się na matach w hali sportowej przy SP nr 2.

Przez trzy dni Łuków był stolicą nie tylko polskich zapasów. W naszym mieście pojawiło się blisko 300 zapaśniczek z czterech krajów, które rywalizowały w Pucharze Polski Kadetek i Pucharze Polski Juniorek w tej dyscyplinie sportu. Na matach rozłożonych w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 walczyły między sobą reprezentantki ponad 50 klubów z Polski oraz ich rówieśniczki ze Słowacji, Czech i Węgier. Walczyły też dziewczęta z klubów działających w powiecie łukowskim: Orląt Łuków, UKS Zalesie i GKS Armaty Stoczek Łukowski.

Turniej przywiódł do Łukowa władze Polskiego Związku Zapaśniczego z prezesem Andrzejem Supronem na czele, który pozytywnie wypowiadał się o poziomie sportowym, organizacji wydarzenia, jak i randze zawodów. Zapaśnicze zmagania w ramach Pucharu Polski Kadetek były jednocześnie eliminacjami do Olimpiady Młodzieżowej, natomiast Puchar Polski Juniorek stanowił jednocześnie Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich.

- Widzę tu wysoki poziom turnieju, ten sportowy i organizacyjny. Wszystko jest wspaniałe. Dziewczęta są wojowniczkami i mają zapał. Jest ich bardzo dużo, muszą z tej liczby być późniejsze mistrzynie! - emocjonalnie przekonywał w trakcie turnieju Andrzej Supron.

- Organizacja takiej imprezy była dużym wyzwaniem, zwłaszcza pod kątem logistycznym. Przygotowania trwały kilka tygodni, począwszy od wykonania projektów graficznych, zakontraktowania sędziów, czy umieszczenia zawodniczek w hotelach. Cieszę się, że wszystko udało się wykonać bez większych przeszkód - powiedział Ryszard Wałachowski, wiceprezes Orląt Łuków i organizator zapaśniczego turnieju w Łukowie. - Bardzo miło jest słyszeć słowa, że łukowski turniej jak i całe zapasy mogą stanowić wzór dla innych klubów w Polsce i za granicą. Podczas turnieju często słyszałem takie słowa od trenerów i zawodniczek. To bardzo cieszy i motywuje - dodał Wiceprezes Lubelskiego Związku Zapaśniczego.

Jak wśród kadetek i juniorek wypadły zapaśniczki z powiatu łukowskiego? Awanse na Ogólnopolską Olimpiadę młodzieży wywalczyły kadetki Natalia Kryjer z UKS Zalesie oraz Karolina Gryczon, Monika Białach i Urszula Piotrowska ze stoczkowskich Armat. Wśród juniorek medale wywalczyły Martyna Gryczka i Katarzyna Witkowska z GKS Armaty Stoczek Łukowski.

Drużynowo wśród juniorek najlepszą okazała się ekipa z Węgier, a drugie i trzecie miejsce w „generalce” zajęły zapaśniczki SUPLES Kraśnik i reprezentantki Słowacki. Piąte w tej kategorii były przedstawicielki klubu ze Stoczka Łukowskiego. W kategorii kadetek najlepszą okazała się drużyna SUPLES Kraśnik przed MLUKS Karlino (woj. zachodniopomorskie) i KS Sobieski Poznań.

Organizatorami pucharowych zmagań w Łukowie były ŁKS Orlęta Łuków, Lubelski Związek Zapaśniczy, Urząd Marszałkowski w Lublinie i Urząd Miasta Łuków. Patronat nad imprezą objęli Burmistrz Miasta Łuków i Marszałek Województwa Lubelskiego. Patronat medialny sprawował m.in. portal Łuków24.pl.

Wyniki Pucharu Polski Kadetek (eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży) dostępne są na portalu sportzona.pl POD TYM ADRESEM.

Wyniki Pucharu Polski Juniorek (Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich) dostępne są na portalu sportzona.pl POD TYM ADRESEM.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE