Zapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich Orląt

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Zapasy: brąz Jolanty Gromek z łukowskich Orląt - Zdjęcie główne

SportW ostatni weekend w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Działające na terenie powiatu łukowskiego kluby wracają z tych zawodów z jednym medalem.

W zawodach wystartowały trzy juniorki GKS Armaty Stoczek Łukowski, dwoje zawodników z ŁKS Orlęta Łuków i junior z klubu UKS Zalesie. Tym razem podopiecznym m.in. Ryszarda i Grzegorza Wałachowskich udało się zdobyć jeden medal. Brąz w kategorii 55 kg wywalczyła Jolanta Gomek z łukowskich Orląt. Mimo to jeden ze szkoleniowców, Ryszard Wałachowski pozytywnie ocenia start w nadmorskiej miejscowości.

- Nasze zawodniczki zaprezentowały się bardzo dobrze i wszystkie po sobotnich walkach awansowały do strefy medalowej i w niedziele walczyły o brązowe medale Mistrzostw Polski – komentuje trener.

Drużynowo najlepszą drużyną w krajowych mistrzostwach okazał się MKS Cement Gryf Chełm. Stoczkowskie „Armaty” uplasowały się na 10 miejscu w kraju, a łukowskie Orlęta na 25 miejscu. Indywidualne wyniki, które osiągnęli dotychczas startujący zawodnicy to:

3 miejsce:

• Jolanta Gromek (ŁKS Orlęta Łuków), kat. 55 kg
5 miejsca:
  • Magdalena Sadło (GKS Armaty), kat. 55 kg
  • Katarzyna Witkowska (GKS Armaty), kat. 59 kg
  • Joanna Figat (GKS Armaty), kat. 62 kg
Wśród juniorów zawodnicy z powiatu łukowskiego zajęli 7 i 8 miejsce. Na siódmej lokacie w kategorii wagowej 86 kg uplasował się Szymon Wałachowski z Orląt Łuków, a miejsce niżej zajął Bartosz Karwowski z UKS Zalesie. Jak dodaje Ryszard Wałachowski, zapaśnicy z powiatu łukowskiego zdobyli już 65 punktów do rankingi Ministerstwa Sportu i Turystyki we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Punkty te zdobyto tylko po Mistrzostwach Polski w grupie juniorów. Przed nami jeszcze starty w grupie junior młodszy, młodzik i młodzieżowiec.

Jako ciekawostkę po zawodach w Międzyzdrojach można dodać medalowe zdobycze juniorek w Mistrzostwach Polski, które w przeszłości trenowały w klubie z Zalesia. 3 miejsce w kategorii 50 kg wywalczyła Klaudia Czyzio (obecnie Suples Kraśnik), a 2 miejsce w kategorii 57 kg Wiktoria Karwowska z AZS AWF Warszawa.