Zapaśniczki punktują w Siedlcach

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Zapaśniczki punktują w Siedlcach - Zdjęcie główne

Sport11 reprezentantów powiatu łukowskiego rywalizowało 4 i 5 maja na zapaśniczych zawodach w Siedlcach. "Nasi" zdobyli na imprezie cztery brązowe medale.

Za nami drugi w tym roku Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny młodziczek i młodzików w zapasach w stylu wolnym. 4 oraz 5 maja w Siedlcach odbyły się zawody, na których startowało prawie 200 zawodniczek i zawodników tej dyscypliny sportu. Ziemię Łukowską reprezentowało 8 zapaśniczek z Armat Stoczek Łukowski, UKS Zalesie i ŁKS Orlęta Łuków oraz 3 młodzików.

Najlepiej spośród „naszych” zaprezentowały się młodziczki Marta Gajowniczek (GKS Armaty, kat. 42 kg), Julia Pracz (UKS Zalesie, kat. 46 kg), Izabela Wałachowska (ŁKS Orlęta Łuków, kat. 66 kg) i Patrycja Piotrowska (UKS Zalesie, kat. 66 kg), które wywalczyły III miejsca na podium. Dalsze pozycje zajęły: 5. miejsce Klaudia Karwowska (UKS Zalesie, kat. 50 kg) oraz Julia Gajowniczek (GKS Armaty, kat. 58 kg), 8. Miejsce Agata Kazanecka (GKS Armaty, kat. 54 kg) oraz 11. miejsce Katarzyna Stosio (GKS Armaty, kat. 42 kg).

W Siedlcach walczyli też młodzicy ze stoczkowskich Armat łukowskich Orląt. 5. Miejsce w kategorii 66 kg zajął Kacper Gajowniczek (GKS Artmaty), 7 miejsce reprezentujący klub ze Stoczka Łukowskiego Bartosz Soćko (kat. 38 kg), a na 8 miejscu zawody ukończył Igor Lisiewski (ŁKS Orlęta Łuków, kat. 57 kg).

Na zawodach pokazali się nie tylko zawodnicy z Ziemi Łukowskiej ale i sędziowie. Wśród 12 osób sędziujących zawody, trzech z nich pochodziło z Łukowa: Ryszard Wałachowski, Marek Wałachowski i Cezary Pasik. Ponadto dekoracji dokonywał Władysław Świętochowski, twórca i trener łukowskich zapasów, związany też w przeszłości pracą w klubie WLKS Siedlce.