Reklama

Zapaśnicza OOM: złoto Urszuli Piotrowskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Zapaśnicza OOM: złoto Urszuli Piotrowskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Urszula Piotrowska - wychowanka GKS Armaty Stoczek Łukowski, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski juniorek młodszych w zapasach. Zawody odbywające się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zorganizowane zostały w Staszowie w województwie świętokrzyskim.

W tym roku na zapaśniczych zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży powiat łukowski w stylu klasycznym reprezentował Damian Kryjer z UKS Zalesie. Zawodnik startujący w kategorii wagowej 82 kg zajął ostatecznie 8 miejsce i wywalczył 4 punkty do Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. Damian po ciężkich walkach eliminacyjnych, niestety doznał porażki w decydującym pojedynku o prawo walki o brązowy medal.

Po „klasykach” przyszedł czas na kadetki. Tu powiat łukowski reprezentowała liczna grupa zawodniczek z trzech klubów: ŁKS Orlęta Łuków, UKS Zalesie i GKS Armaty Stoczek Łukowski. Na matach w Staszowie rywalizowały Izabela Wałachowska (ŁKS Orlęta Łuków), Monika Białach i Karolina Gryczon (GKS Armaty Stoczek Łukowski) oraz uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Chełmie i wychowanki łukowskich klubów: Urszula Piotrowska (Armaty) oraz Klaudia Karwowska, Julia Pracz i Patrycja Piotrowska (UKS Zalesie).

Najlepiej z tej grupy zaprezentowała się wychowanka trenera Ryszarda Wałachowskiego, startująca w kategorii 61 kg 16-letnia Urszula Piotrowska, pewnie pokonując wszystkie rywalki i zdobywając tym samym złoty medal Mistrzostw Polski juniorek młodszych. Swoim wyczynem Piotrowska zapewniła sobie start reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy bądź Świata.

Pozostałe nasze kadetki również zajęły punktowane miejsca:
5 m - Klaudia Karwowska - kat 53. kg
7 m - Monika Białach - kat. 49 kg
8 m - Izabela Wałachowska - kat. 73 kg
12 m - Julia Pracz - kat. 49 kg
13 m - Patrycja Piotrowska - kat. 65 kg
16 m - Karolina Gryczon - kat. 53 kg

Trenerami „łukowskiej szkoły zapasów” są Grzegorz Rycha (UKS Zalesie), Ryszard Wałachowski (GKS Armaty Stoczek Łukowski) i Grzegorz Wałachowski (ŁKS Orlęta Łuków). Co ciekawe na zawodach będących Mistrzostwami Polski łukowski sport był widoczny także w inny sposób. Walki sędziował m.in. łukowianin Cezary Pasik - członek zarządu ŁKS Orlęta Łuków.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE