Zabrakło kilka minut. Bizon bez Pucharu

Autor: | Zdjęcie: Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski

Zabrakło kilka minut. Bizon bez Pucharu - Zdjęcie główne

SportPiłkarze Bizona Jeleniec muszą poczekać przynajmniej rok na triumf w Pucharze Polski BOZPN. Za nami finał rozgrywek, w którym drużyna gospodarzy przegrała 1:2 z piłkarzami Orląt Spomlek Radzyń Podlaski.

Choć w spotkaniu dominowali III-ligowi zawodnicy z Radzynia Podlaskiego, bramki padły dopiero pod koniec regulaminowego czasu gry, stwarzając coraz większą niespodziankę na murawie. Gospodarze stawiający raczej na obronę własnej bramki i grę z kontry, polegli ostatecznie w 74 minucie, gdy bramkę na 0:1 strzelił z rzutu wolnego snajper Orląt Maciej Wojczuk.

Wyrównanie przyszło w 84 minucie, gdy z kilkudziesięciu metrów strzał na bramkę oddał Mateusz Gajda. Piłka - jeszcze za sprawą Michała Botwiny - zmieniła tor lotu i wpadła do bramki zaskoczonego bramkarza z Radzynia Podlaskiego. Sensacyjny wynik 1:1 zmobilizował jednak drużynę gości, która ostatecznie wygrała spotkanie. Decydującego gola w 87 minucie strzelił Kacper Waniowski, który otrzymał podanie od M. Wojczuka. Wynik 1:2 oznacza, że Puchar Polski BOZPN wywalczony został przez drużynę Spomleku.

Bizon Jeleniec - Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2 (0:0) M. Botwina (‘84) – Wojczuk (‘74), Waniowski (‘87)

Bizon Jeleniec: Lisiewicz – P. Rybka, Gajda, Kucharzak, Goławski, Olek (‘70 Jambolski), M. Rybka, Osiak (‘80 Gryczka), Rosłoń, D. Botwina (‘70 Grzela), M. Botwina

Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski: Klebaniuk – Ciborowski, Zarzecki, Kiczuk, Turek, Zaręba (‘70 Gałązka), Panufnik, Lipiński, Rycaj, Waniowski (‘87 Jaworski), Kalita (‘61 Wojczuk)