Wiosenne pływanie w Łukowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportPonad 250 osób wystartowało środowych zawodach w pływaniu. Na pływalni "Delfinek" w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zorganizowane zostały 23. Wiosenne Mistrzostwa Miasta Łuków w pływaniu pamięci Andrzeja Rogalińskiego pod patronatem Rady Miasta Łuków.

Pływackie zawody od kilkunastu lat upamiętniają Andrzeja Rogalińskiego, byłego dyrektora łukowskiego szpitala, społecznika, radnego Rady Miasta. W tym roku na imprezie Jego pamięci stawiło się 255 pływaków z Łukowa oraz innych miejscowości województwa lubelskiego i mazowieckiego. Zawodnicy pokonywali dystanse 50 i 100 metrów bądź pływali w sztafetach 6x25 metrów.

Zawodnicy z Łukowa wywalczyli łącznie 9 medali (1 złoty, 5 srebrnych i 3 brązowe) spośród 124 wszystkich dostępnych, co niestety drużynowo pozwoliło na zajęcie naszym sportowcom dopiero dolnych miejsc w klasyfikacji generalnej. Wiosenne pływanie wygrali przedstawiciele AZS AWF Biała Podlaska (19 medali) przed klubem Narwal Międzyrzec Podlaski (26 medali, lecz mniej złotych) i Olimpią Lublin (19 medali). Sędzią Głównym zawodów był Stanisław Posiadała.

Szczegółowe wyniki zawodów, które zorganizowano 21 marca w Łukowie, dostępne są POD TYM ADRESEM.