Autor: | Zdjęcie: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie

Wiosenne mistrzostwa w pływaniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportKryta pływalnia przy ul. Siedleckiej w Łukowie była miejscem kolejnych sportowych zmagań. Po nocnej "Otyliadzie" w miejscu tym zorganizowane zostały pływackie zawody pamięci Andrzeja Rogalińskiego.

W XXIV Wiosennych Mistrzostwach Miasta Łuków w pływaniu pamięci Andrzeja Rogalińskiego pod patronatem Rady Miasta Łuków wystartowało prawie 240 zawodników. Impreza od osiemnastu lat jest poświęcona pamięci byłego lekarza i dyrektora SP ZOZ w Łukowie, a także działacza społecznego, wieloletniego radnego Rady Miasta w Łukowie, przyjaciela ludzi, a zwłaszcza dzieci i młodzieży. Pamięć Andrzeja Rogalińskiego została uczczona chwilą ciszy przez zawodników.

Pływacy rywalizowali na dystansach 50 i 100 metrów stylami dowolnym, klasycznym, motylkowym, grzbietowym, a także zmiennym. Zwycięzcy w kategoriach wiekowych w poszczególnych stylach otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody. Zwycięskie sztafety natomiast otrzymały puchary i dyplomy.

W sztafetach zwycięzcami okazały się drużyny z Lublina i Radzynia Podlaskiego. Zawodnicy z Łukowa (z MKS „Delfinek”, SP nr 4, SP nr 5) stawali na podium w sumie 8 razy. Drugie miejsce w kategorii sztafet dziewcząt w wieku do 13 lat (dystans 6x25 m) zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5, a wśród chłopców trzecie miejsca zdobyły sztafety SP nr 5 (kategoria do 13 lat) oraz SP nr 4 (kategoria 14-16 lat).