Reklama

Wilcze biegi w Łukowie

Opublikowano: pon, 11 lut 2019 13:15
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Wilcze biegi w Łukowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Trwają zapisy na biegi "Tropem Wilczym" będące uhonorowaniem dokonań Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie wchodzi w skład łukowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Radny Powiatu Łukowskiego Bartłomiej Bryk i Stowarzyszenie „Przyjazny Łuków” zapraszają do udziału w Łukowskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Głównym punktem wydarzenia planowanego na 3 marca w parku miejskim będzie Bieg Pamięci „Tropem Wilczym”, który rozegrany zostanie na dwóch dystansach: 1500 metrów bez rywalizacji sportowej i 4500 m (bieg konkursowy). Początek sportowych zmagań zaplanowano na godz. 12:00.

- Do udziału w biegach zapraszamy wszystkich mieszkańców bez względu na wiek. Jestem przekonany, że dystans biegu rodzinnego, który przecież pokonać można we własnym tempie, bo na tym dystansie nie będzie klasyfikacji końcowej, to świetny sposób na oddanie w sportowy sposób pokłonu w stronę tych, którzy walczyli za ojczyznę - mówi Bartłomiej Bryk, organizator zawodów.

Chętni mogą już zapisywać się na sportowe wydarzenie. Czynić to można telefonicznie pod numerem 511 046 076. Biegacze mogą startować na obydwu dystansach. Udział w imprezie jest bezpłatny, więc tym bardziej nie warto zwlekać z zapisami.

- Jestem dumny, że biegi Tropem Wilczym na stałe wpisały się do kalendarza łukowskich imprez sportowych. Dodam również, że gorąco zachęcam do wcześniejszych zapisów ponieważ ze względów organizacyjnych zmuszeni byliśmy wprowadzić limity miejsc. Na tę chwilę zajętych jest już połowa pakietów. Chętnych biegaczy patriotów z każdym rokiem przybywa - dodaje Bartłomiej Bryk.

Każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkową koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Niezłomnego, wyjątkowy medal, pakiet startowy wraz z materiałami historycznymi oraz ciepły posiłek ufundowany przez salę weselną „Wiktoria”. Natomiast biegi wpisywać się będą w organizowane już po raz czwarty w naszym mieście Łukowskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W ramach powyższego wydarzenia, oprócz biegów, zaplanowano też uroczystości przy obelisku Żołnierzy Niezłomnych i Ofiar Reżimu Komunistycznego przy ul. 11 Listopada, halowy turniej piłki nożnej, akcję honorowego krwiodawstwa, emisję filmu w Kinie Łuków, wystawę plac plastycznych, czy akcję edukacyjną „Namiot Pamięci - Lokalni Wyklęci”. O wszystkich elementach programu organizatorzy będą informować na bieżąco.

Współorganizatorzy: Miasto Łuków, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, Klub Honorowych Krwiodawców "Ostoja" w Łukowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury, Sala Weselna "Wiktoria", Fundacja Wolność i Demokracja.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE