Wicemistrz Świata z Łukowa!

Autor: | Zdjęcie: K. O. Fight Club Łuków

Wicemistrz Świata z Łukowa! - Zdjęcie główne

SportŻyciowy sukces łukowianina. Mateusz Grochowski, reprezentujący barwy K.O. Fight Club Łuków wywalczył srebrny medal w Mistrzostwach Świata sztuk walki full contact K1 rozgrywanych w Grecji.

Na przełomie maja i czerwca w Atenach rozegrane zostały Mistrzostwa Świata International Sport Karate Association 2017. W zawodach tych z ramienia Reprezentacji Polski wystartował zawodnik z Łukowa Mateusz Grochowski, który walczył w kategorii full contact K1 kadetów 81 kg. 17-letni łukowianin wywalczył tytuł Wicemistrza Świata przegrywając w finale z zawodnikiem z Norwegii.

Mateusz Grochowski na co dzień reprezentuje barwy łukowskiego klubu K. O. Fight Club Łuków, gdzie rozwija swoje umiejętności pod okiem trenera Jacka Kęzika. Reprezentuje też biało-czerwone barwy w kadrze Polski. Wyjazd Mateusza Grochowskiego na Mistrzostwa w Grecji zrealizowany został dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza i Wydziału Promocji Urzędu Miasta Łuków.