Walczyli o awans

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Walczyli o awans - Zdjęcie główne

SportZakończyła się I faza eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach. W tym roku Polski Związek Zapaśniczy postanowił, że eliminacją do Mistrzostw Polski kadetów i kadetek będą po dwa Puchary Polski w każdym stylu. Na takich zawodach walczyli zapaśnicy z powiatu łukowskiego.

Jak relacjonuje trener Ryszard Wałachowski, jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy stylu klasycznego. Powiat łukowski w tej kategorii reprezentowali zawodnicy UKS Zalesie. Na zawodach rozegranych w Warszawie piąte miejsce w kategorii 92 kg zajął Damian Kryjer, zapewniając sobie tym samym awans do krajowych mistrzostw.

O awans walczyły też kadetki z UKS Zalesie i GKS Armaty Stoczek Łukowski, które na pucharowe zawody udały się do Karlina w województwie zachodniopomorskim. Jak dodaje R. Wałachowski, dziewczyny również wywalczyły awanse. Karolina Gryczon (Armaty) po dwóch wygranych walkach awansowała do półfinału w kategorii 49 kg, a druga reprezentantka klubu ze Stoczka Łukowskiego Monika Białach po przegranej, a następnie dwóch wygranych walkach, poległa nieznacznie na punkty w barażowym pojedynką z zawodniczką z Wałbrzycha. Tym samym zajęła ona 8 miejsce w zawodach w kategorii 49 kg. Natomiast w kategorii wagowej 73 kg Natalia Kryjer (UKS Zalesie) uległa w ostatniej barażowej walce jednym punktem i zajęła 7 miejsce w zawodach.

Trener Wałachowski przekazuje też informację o innych wynikach, które osiągnęły zawodniczki MKS Cement-Gryf Chełm, a w przeszłości reprezentujące barwy z Zalesia i Stoczka Łukowskiego. Urszula Piotrowska (w przeszłości GKS) zajęła 5 miejsce w kategorii 61 kg, Klaudia Karwowska (Zalesie) zawody ukończyła na 7 miejscu w kategorii 53 kg, a Julia Prac (Zalesie) zakończyła rywalizację na 12 pozycji w kat. 49 kg.