Reklama

V miejsce łukowianina na szachowych Mistrzostwach Polski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

V miejsce łukowianina na szachowych Mistrzostwach Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Szymon Suska to szachowy multimedalista pochodzący z Łukowa. Siedmioletni chłopiec mając na koncie wiele zwycięstw, wywalczył ostatnio V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach do lat 7.

Pomiędzy 16 a 18 czerwca w Poroninie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach do lat 7. W zawodach wystartowało 69 chłopców z rocznika 2010, w tym reprezentujący Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie Szymon Suska. Chłopiec zdobył 5 miejsce w zawodach.

Wywalczona lokata to nie jedyne duże osiągnięcie Szymona z ostatnich tygodni. Chłopiec jest również tegorocznym Mistrzem Województwa Lubelskiego w Szachach Szybkich chłopców do lat 7 oraz w Szachach Błyskawicznych chłopców do lat 7. Ponadto Szymon pod koniec maja wywalczył I miejsce Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski w Szachach w kategorii juniorów do lat 8, I miejsce w IX Otwartym Turnieju Szachowym Karo Chess 2017 w Collegium Mazovia kategoria szkoła podstawowa klasy I-II, I miejsce Turnieju Szachowym z okazji 600-lecia Kocka w kategorii do lat 10 oraz I miejsce w XVI Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów, w kategorii do lat 8.

Niższe, ale mimo wsxzystko wysokie lokaty osiągane przez chłopca to m.in. 48 miejsce (na 120 startujących zawodników) na Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 8, w Szczyrku, IV miejsce w Otwartym Turnieju Szachowym w ramach VII Grand Prix Terespola sesja II lato, kategoria do lat 12, II miejsce w V Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Szachowych KZE Siedlce kategoria klas I-III.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE