Udany test przed memoriałem Kowalczyka

Autor: | Zdjęcie: Robert Dołęga

Udany test przed memoriałem Kowalczyka - Zdjęcie główne

SportZa nami II Runda Ligi Wojewódzkiej w podnoszeniu ciężarów, która rozegrana została w podlubelskich Piotrowicach w niedzielę 11 marca. Dobry wynik na zawodach zanotowali łukowscy sztangiści.

Ponad 120 zawodników z 12 klubów województwa lubelskiego rywalizowało w ciężarowych zawodach w Piotrowicach w powiecie lubelskim. Na imprezie - Memoriale Wacława Czuraka - będącej jednocześnie II Rundą Ligi Wojewódzkiej w podnoszeniu ciężarów wystartowali też przedstawiciele dwóch klubów prowadzonych przez trenera Roberta Dołęgę: Orląt Łuków i Olimpijczyka Łuków, działającego przy Klubie Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.

Na zawodach najlepiej z naszych sztangistów zaprezentował się Marcin Izdebski, który zwyciężył w kategorii wagowej do 105 kg, zaś w klasyfikacji Sinclaira uznał wyższość tylko Marcina Zwolaka ze Znicza Biłgoraj. Zawodnik uzyskał 150 kg w rwaniu i 175 kg w podrzucie, uzyskując w dwuboju wynik 325 kg.

W kategorii do 85 kg zwyciężył Łukasz Boncik (126 kg w rwaniu 152 kg w podrzucie), a jego brat Bartosz wśród juniorów młodszych do lat 17 zajął II miejsce w kategorii 77 kg. Trzecie miejsce w kat. 56 kg wywalczył Mateusz Kucharzak, a Jakub Sadło w kat. do 85 kg uplasował się na najniższym stopniu podium. Wyniki te spowodowały, że w lidze wojewódzkiej zespół łukowskich Orląt awansował o dwie pozycje i na półmetku rozgrywek zajmuje IV miejsce.

W zawodach wzięli też udział 15-letni Kacper Grabowski i 19-letni Konrad Skorupa zawodnicy Olimpijczyka Łuków - nowo powstałej sekcji podnoszenia ciężarów przy Klubie Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.

Pełne wyniki zawodów dostępne są POD TYM ADRESEM.