Udany rok KSW Łuków

Autor: | Zdjęcie: KSW Łuków / Zenon Pawlikowski

Udany rok KSW Łuków - Zdjęcie główne

SportKlub Sportów Walki KSW Łuków dokonał sportowego podsumowania 2017 roku. Na jakich arenach i z jakimi sukcesami walczyli nasi kickboxerzy?

17 medali Mistrzostw Polski, brązowy medal Pucharu Świata, trzy medale w Pucharze Europy, 6 zawodników w Kadrze Narodowej to efekt ciężkiej pracy zawodników KSW Łuków w 2017 roku. Trener klubu Zenon Pawlikowski dokonał właśnie rocznego podsumowania działalności sekcji.

W 2017 roku jego zawodnicy zanotowali ponad 100 startów w turniejach na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Zdobyli 17 medali w Mistrzostwach Polski i cenny, brązowy medal w Mistrzostwach Europy w macedońskim Skopje.

Najbardziej udaną pod względem medalowym imprezą były tegoroczne Mistrzostwa Polski w kategorii kadetów starszych i młodszych, młodzieżowców oraz seniorów w formułach full contact, light contact i pointfighting. Zawodnicy z łukowskiego klubu zdobyli na nich 6 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych medali.

W rywalizacji międzynarodowej Amelia Wasilewska zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Europy Kadetów Młodszych w formule pointfighting, a Jakub Strzyżewski wywalczył brązowy medal w Pucharze Świata Seniorów w formule full contact. Złoto w Pucharze Europy „Czech Open” wywalczyła Martyna Czerepińska, a Marta Pawlikowska i Wiktoria Skrobas odpowiednio srebrny i brązowy medal.

Ponadto w 2017 roku aż sześciu zawodników KSW Łuków było członkami Kadry Narodowej PZKB. Byli to Amelia Wasilewska, Dorian Siekierzyński, Bartosz Prusinowski, Natalia Zarzycka, Marta Pawlikowska i Martyna Czerepińska.

- 2017 rok to już historia - mówi trener Zenon Pawlikowski. - Przed nami ostre przygotowania do startów w 2018 roku, a szczególnie do udziału w Mistrzostwach Świata we Włoszech - dodaje.

Prognostykiem mają być sukcesy łukowskich zawodników osiągnięte na zakończenie sezonu. Jakub Strzyżewski i Marta Pawlikowska od kilku miesięcy nie przegrali żadnej walki w konfrontacji z krajowymi rywalami. Kuba wywalczył też zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w formule full contact w Piotrkowie Trybunalskim oraz dwa złote medale w Otwartej Śląskiej Lidze Kickboxingu w formule light contact i kick light w Mysłowicach.

Marta Pawlikowska do sukcesów Marty Pawlikowskiej oprócz srebra na Mistrzostwach Europy należy też doliczyć złoty medal Pucharu Polski w formule pointfighting w Świdniku, złoty medal Pucharu Polski w formule light contact w Węgrowie oraz trzy złote medale w Otwartej Śląskiej Lidze Kickboxingu w formułach light contact, kick light i pointfighting w Mysłowicach.

KSW Łuków to nie tylko sztuki walki ale i propagowanie zdrowego trybu życia. Dużym powodzeniem zakończył też tegoroczny „Festiwal Sportu i Zdrowia”. Cykliczna impreza po raz pierwszy uzyskała patronat Polskiego Związku Kickboxingu. W trakcie niedawnego wydarzenia odbyły się pokazowe walki kickboxing oraz pojedynki pięściarskie pomiędzy zawodnikami z Bielsko-Białej, Węgrowa, Lublina i Łukowa.

Jak przekonuje trener Pawlikowski, na sukcesy zawodników w znacznym stopniu wpłynęło zaangażowanie rodziców i duża pomoc instytucji samorządowych z gminy i miasta Łuków oraz starostwa powiatowego. Dzięki ich pomocy, łukowscy kickboxerzy mogli m.in. wyjechać na Mistrzostwa Europy do Macedonii.

--------------

Klub Sportów Walki - KSW Łuków działa w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” przy OSiR w Łukowie. Kontynuuje tradycje Policyjnego Towarzystwa Sportowego, które z dniem 30 czerwca 2014 roku zostało rozwiązane. KSW Łuków jest członkiem Polskiego Związku Kickboxing. W sekcjach zaawansowanych trenuje 25 licencjonowanych zawodników, którzy biorą czynny udział w rywalizacji sportowej PZKB. Klub prowadzi również sekcje dla poczatkujących. Głównym szkoleniowcem w klubie jest trener II klasy Zenon Pawlikowski.