Reklama

Uczennice Jedynki bezkonkurencyjne w piłce ręcznej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Uczennice Jedynki bezkonkurencyjne w piłce ręcznej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Tytuł Mistrzyń Województwa Lubelskiego wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie w zawodach piłki ręcznej rozegranych na początku kwietnia w Kraśniku. To już kolejny sukces łukowskiej ?Jedynki? w tej dyscyplinie sportu.

Sześć drużyn z poszczególnych rejonów województwa lubelskiego rywalizowało 5 kwietnia w Kraśniku na Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Jeden z zespołów tworzyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie.

Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup. W rundzie eliminacyjnej dziewczęta „Jedynki” stoczyły pojedynki z drużynami z Lublina i Chełma, oba wygrywając. W finale spotkały się z reprezentacją gospodarzy: SP nr 2 w Kraśniku, zwyciężając po zaciętej walce 7:6. Dzięki temu zawodniczki z SP nr 1 w Łukowie zostały Mistrzyniami Województwa Lubelskiego w Mini Piłce Ręcznej dziewcząt. Zapewniły sobie też awans na Finał Ogólnopolski.

Co ciekawe, dzień później (6 kwietnia) podobny sukces wywalczyła szkolna reprezentacja chłopców. Informację opisywaliśmy w artkule: Uczniowie Jedynki Mistrzami Województwa!

Szkołę z Łukowa reprezentowały: Oliwia Adamczyk, Aleksandra Adkonis, Aleksandra Borek, Oliwia Celińska, Oliwia Dmowska Anna Dybciak, Maja Fejtko, Katarzyna Karwowska, Karolina Pulik, Aleksandra Rybka, Kinga Zalewska, Małgorzata Zalewska i Martyna Wasilewska. Opiekunem grupy jest Grażyna Rychlik.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE