Tym razem bez medali - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportBez zdobyczy medalowych wracają zapaśniczki GKS Armaty i UKS Zalesie z ogólnopolskich zawodów w Krotoszynie. Czy męskiej drużynie powiedzie się lepiej?

Za nami Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach kobiet. W tym roku powiat łukowski reprezentowały na zawodach trzy zawodniczki z GKS Armaty Stoczek Łukowski i jedna z UKS Zalesie. W zawodach rozegranych 20-22 maja w Krotoszynie w woj. wielkopolskim, dziewczęta zaprezentowały się poniżej oczekiwań.

- Niestety w tym roku nasze dziewczyny zaprezentowały się średnio i wracają bez medali Mistrzostw Polski - relacjonuje trener Ryszard Wałachowski.

Monika Białach (GKS Armaty, kat. 46 kg) zajęła 8. miejsce w zawodach, a jej klubowe koleżanki Karolina Gryczon (kat. 46 kg) i Urszula Piotrowska (kat. 53 kg) uplasowały się odpowiednio na 10. i 13. miejscu w swoich kategoriach. Dziewiąte miejsce zdobyła natomiast Natalia Kryjer z UKS Zalesie w kategorii wagowej 73 kg.

Pocieszeniem może być fakt, że dziewczyny zostały zauważone  przez trenerów i prezesa Drużynowego Mistrza Polski 2017 - Cement Gryf Chełm.

- Dwóm zawodniczkom z Armat - Monice Białach i Urszuli Piotrowskiej - zaoferowano „transfer” do drużyny Mistrza Polski - dodaje trener Wałachowski.

Od piątku rywalizację rozpoczynają męscy reprezentanci zapasów. Powiat łukowski w walkach w stylu klasycznym reprezentować będą Sebastian Wałachowski i Norbert Lisiewski z ŁKS Orlęta Łuków oraz Damian Kryjer z UKS Zalesie.