Reklama

Trzy razy brąz

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Trzy razy brąz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Trzy brązowe medale wywalczyli bokserzy ŁKS "Orlęta" Łuków na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbywała się w ostatnich dniach w Koninie. "Nasi" znacząco przyczynili się też do wyniku uzyskanego przez całą reprezentację województwa lubelskiego.

Natalia Zarzycka, Martyna Czerepińska i Maciej Mościcki wywalczyli brązowe medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie kadetek i kadetów. Zawody rozgrywane były między 26 maja a 3 czerwca w Koninie w województwie wielkopolskim. Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentowali sekcję pięściarska ŁKS „Orlęta” Łuków. Natalia wywalczyła brąz w kategorii do 46 kg, Martyna w kategorii do 63 kg, a Maciej zdobył brązowy krążek w kategorii do 80 kg. Trzy medale zdobyte przez przedstawicieli łukowskiego klubu powiększyły dorobek województwa lubelskiego na ogólnopolskich zawodach. 2 krążki zdobyli bowiem zawodnicy z Lublina, a po jednym bokserzy z Łęcznej i Chełma.

- Od początku istnienia sekcji pięściarskiej w naszym mieście tj. od 2011 roku, są to pierwsze bokserskie medale dla Łukowa zdobyte w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W 2012 roku w finałach OOM startował Jakub Imanow, który zajął V miejsce. Ponadto medale w Mistrzostwach Polski zdobywali w przeszłości Anna Maksim (2012, 2013, 2014, 2015, 2016 -senior), Agnieszka Osial (2012 - junior, 2014 - senior), Joanna Kleszcz (2014, 2015 - junior) i Daniel Szymecki (2015 - młodzik) - mówi Zenon Pawlikowski.

Trener jest przekonany, że wynik z Konina będzie długo zapamiętany w historii łukowskiego boksu. Pawlikowski, który w latach 2013-2014 był trenerem kadry wojewódzkiej kobiet Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego podkreśla też, że to nie wszystko, na co stać jego wychowanków.

- Sukcesy bokserów są możliwe dzięki ludziom dobrej woli. Dzięki inicjatywie Ryszarda Wałachowskiego i wsparciu firmy Jarex-Wrestling Jarosława Siuja (wrestling.com.pl) nasze zawodniczki wystartowały w turnieju w profesjonalnych butach bokserskich. Ponadto anonimowy sympatyk boksu z naszego miasta zakupił dla dziewczyn stroje sportowe. Natomiast Macieja  Mościckiego wspierała firma transportową MARWER. Słowa podziękowania należą się też trenerowi kadry wojewódzkiej Józefowi Radziewiczowi z Chełma - dodaje trener.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE