Reklama

Trzy medale w trójboju

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Piotr Gaj

Trzy medale w trójboju - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Piotr Gaj to siłacz z powiatu łukowskiego, który z każdej imprezy przywozi worek medali. Tym razem sportowiec do swojej kolekcji dorzucił trzy krążki wywalczone na międzynarodowych zawodach na Węgrzech.

Za nami międzynarodowy turniej w trójboju siłowym GPC V4 World Cup w Györ na Węgrzech. W imprezie, której nazwa pozornie sugeruje start zawodników z Grupy Wyszehradzkiej występowali także reprezentanci innych państw Europy Środkowej. Łuków reprezentował Piotr Gaj, który z zawodów przywiózł trzy medale w trzech różnych kolorach.

Zawodnik uzyskał I miejsce w przysiadzie ze sztangą, startując w kategorii OPEN do 125 kg. W martwym ciągu w kat. OPEN do 125 kg wywalczył II miejsce „dźwigając” aż 300 kilogramów, a do kolekcji dorzucił brązowy medal za start bez podziału na kategorie wagowe. Co ciekawe start nie był poprzedzony szczególną liczbą treningów i przygotowań sportowca.

- Decyzje o starcie podjęliśmy z Piotrkiem Sadowskim na spontanie bez żadnego przygotowania, a już w piątek rano wyruszyliśmy w kierunku Węgier. W czasie miesiąca wystartowałem na zawodach cztery razy, jak każdy wie przy takiej intensywności ciężko o rekordy na zawodach - wspomina swój start Piotr Gaj. Co do przysiadów, wystartowałem bez jakiegokolwiek przygotowania, zrobiłem tylko jeden trening w przeciągu dwóch miesięcy. Ten start wcale nie był planowany - dodaje z uśmiechem.

Razem z Gajem na zawodach wystartował Piotr Sadowski, który przywiózł z zawodów dwa srebrne medale. Zawodnikom gratulujemy sukcesu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE