Trzy medale na Ukrainie

Autor: | Zdjęcie: Ryszard Wałachowski

Trzy medale na Ukrainie - Zdjęcie główne

SportMonika Białach, Julia Pracz i Klaudia Karwowska wywalczyły brązowe medale w trakcie rozegranego w weekend międzynarodowego turnieju w zapasach w Klesowie na Ukrainie.

W miniony weekend młode zapaśniczki z GKS Armaty Stoczek Łukowski oraz UKS Zalesie gościły na międzynarodowym turnieju w ukraińskim Klesowie. Opiekunowie łukowskich zapasów przyjęli zaproszenie na Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy, w którym wzięli udział przedstawiciele trzech państw (Ukrainy, Białorusi, Polski). Ostatecznie z imprezy udało się przywieść trzy medale.

Z drużyny Armat najlepszy wynik wywalczyła Monika Białach, która zdobyła brązowy medal w kat. 49 kilogramów. Piąte miejsca zajęły: Karolina Gryczon (kat. 43 kg), Urszula Piotrowska (kat. 57 kg) i Agata Kazanecka w kategorii 50 kg, natomiast na siódmej lokacie w kategorii 36 kg uplasowała się Urszula Pogonowska.

- Zawody w Klesowie organizatorzy określili jako nieoficjalne mistrzostwa zachodniej Ukrainy. Całość stałą na wysokim poziomie sportowym - mówi Ryszard Wałachowski, jeden z opiekunów naszych zapaśniczek.

Na Ukrainie swój międzynarodowy debiut zanotowały zapaśniczki z Zalesia. Julia Pracz w kat. 46 kg i Klaudia Karwowska w kat. 50 kg  z Klesowa wróciły z brązowymi medalami. Dla Moniki Białach, Karoliny Gryczon i Urszuli Piotrowskiej ukraińskie zawody były ostatnim sprawdzianem przed Pucharem Polski, który między 9 a 11 marca odbędzie się w Łukowie.

Kilkuosobową reprezentacją powiatu łukowskiego opiekowali się trenerzy Grzegorz Rychta i Ryszard Wałachowski.