Trzecie miejsce w województwie

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Trzecie miejsce w województwie - Zdjęcie główne

SportHalowi piłkarze z Huty Dąbrowy wywalczyli III miejsce w wojewódzkich zawodach "Piłkarska Kadra Czeka". Trenerem zawodników jest Grzegorz Czerniec.

Wojewódzki finał piłkarskiego turnieju „Piłkarska Kadra Czeka” zorganizowany został 4 kwietnia w Ludwinie w powiecie łęczyńskim. Rywalizowało w nim 11 zespołów z rocznika 2003 i młodszych. Powiat łukowski reprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie trenowani przez Grzegorza Czernieca.

Zawodnicy spotkali się w fazie grupowej z drużynami z Nowodworu (powiat rycki) i Skierbieszowa (powiat zamojski), odnosząc komplet zwycięstw. Wygrali grupę i mogli rywalizować o podium.

W rundzie finałowej grano systemem „każdy z każdym”. Piłkarze z Huty Dąbrowy zremisowali 1:1 ze Szkołą Podstawową nr 2 w Tomaszowie Lubelskim i przegrali 0:3 ze Szkołą Podstawową w Skrobowie (powiat lubartowski), co w ostatecznym rozrachunku dało im III miejsce w turnieju.

Drużyna z Huty Dąbrowy wystąpiła w turnieju w następującym składzie: Adrian Tratkiewicz, Przemysław Koślacz, Jakub Suska, Jakub Szewczak (z Huty Dąbrowy), Jakub Szewczak (z Podosia), Bartosz Tomasik, Cezary Nowek, Jakub Wojda, Kacper Bieniek, Dominik Pielaszkiewicz.

Wyniki meczów z udziałem zespołu z Huty Dąbrowy:

• ZS w Hucie Dąbrowie – ZS w Nowodworze 2:0 (2 x Adrian Tratkiewicz)
  • ZS w Hucie Dąbrowie – ZS w Skierbieszowie 2:1 (Przemysław Koślacz, Jakub Szewczak)
  • ZS w Hucie Dąbrowie – SP nr 2 w Tomaszowie Lubelskim 1:1 (Adrian Tratkiewicz)
  • ZS w Hucie Dąbrowie – ZS w Skrobowie 0:3

Dodatkowo, wyróżnienie na zawodach otrzymał kapitan drużyny reprezentującej powiat Łukowski – Adrian Tratkiewicz – który został wybrany MVP (najlepszym zawodnikiem) turnieju.