Trzecie miejsce Szymona

Autor: | Zdjęcie: Szachpol Łuków

Trzecie miejsce Szymona - Zdjęcie główne

SportDziewięcioletni Szymon Suska ze Stowarzyszenia Szachistów "Szachpol" w Łukowie wywalczył trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w szachach. To już kolejny sukces łukowianina.

Mistrzostwa Polski Młodzików w szachach klasycznych rozgrywane były na przełomie lutego i marca w Szklarskiej Porębie. W kategorii wiekowej do 10 lat (rocznik 2009 i 2010) spotkali się najlepsi z najlepszych szachistów w kraju, czyli 68 chłopców i 66 dziewczynek, którzy rywalizowali w oddzielnych grupach. Aby móc uczestniczyć w tych mistrzostwach, trzeba było przejść przez eliminacje, które odbyły się w ubiegłym roku.

Jedynym przedstawicielem województwa lubelskiego był Szymon Suska z Łukowa, reprezentujący też Stowarzyszenie Szachistów „Szachpol”. Chłopiec zapewnił sobie awans do mistrzostw zdobywając drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików do 8 lat. Natomiast na samych zawodach wywalczył III Miejsce i brązowy medal. Mistrzem Polski został Paweł Sowiński (UKS SP 1 Brzozów), a srebrny medal wywalczył Wojciech Wielgus (Akademia Szachowa Gliwice).

Wyniki zawodów dostępne są POD TYM ADRESEM.