Trzech Mistrzów Polski z Łukowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportMarta Pawlikowska, Maciej Mościcki i Kamil Szczygielski wywalczyli tytuły Mistrzów Polski w kickboxingu w formule full contact. Krajowe zawody odbywały się w ostatni weekend w Kaliszu.

Kolejne tytuły Mistrzów Polski na koncie zawodników KSW Łuków. Za nami krajowy czempionat w kickboxingu, który rozgrywany był między 6 a 8 kwietnia w Kaliszu. Imprezie patronował Polski Związek Kickboxingu, a na matach swoje starty zaliczyli m.in. łukowianie.

Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego zdobyli 4 medale: trzy złote i jeden brązowy w kategorii junior młodszy (15-16 lat). Mistrzami kraju zostali Marta Pawlikowska, Maciej Mościcki i Kamil Szczygielski, zaś brązowy krążek wywalczyła Kinga Komorowska, która wcześniej w półfinale uległa zawodniczce z Poznania. Marta Pawlikowska, która jest dwukrotną brązową medalistka Mistrzostw Świata, tytuł Mistrza Polski zdobyła po raz trzeci w swojej karierze, natomiast Maciej i Kamil mistrzowski medal zdobyli po raz pierwszy. W turnieju startowali ponadto Monika Olszewska (junior młodszy 60kg) i Jakub Strzyżewski (senior 67 kg), którzy swój udział zakończyli w ćwierćfinałach.

- Szczególnie w efektowny sposób łukowianie stoczyli finałowe pojedynki - w kategorii do 48 kg Marta Pawlikowska w trzeciej rundzie przez RSC pokonała zawodniczkę z Poznania, w kategorii do 67 kg Kamil Szczygielski również w trzeciej rundzie przez RSC wygrał z zawodnikiem z Góry Kalwaria, a w kategorii do 81 kg Maciej Mościcki jednogłośnie na punkty pokonał zawodnika z Gorzowa Wielkopolskiego - relacjonuje przebieg zawodów trener Zenon Pawlikowski.

W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule full contact seniorów, juniorów starszych i juniorów młodszych KSW Łuków zajął IV miejsce, co zdaniem trenera Zenona Pawlikowskiego jest znakomitym wynikiem.

- Stoczyliśmy dobre walki. Wynik jest znakomity ale nie jest zaskoczeniem. To efekt wieloletniej pracy. Sukces w Kaliszu nie jest realizacją wszystkich celów zaplanowanych na ten rok. Przed nami jeszcze dużo pracy i ciężka walka o możliwość reprezentowania kraju w konfrontacji międzynarodowej - mówi Pawlikowski.

Trener kickboxerów dodaje, że start zawodników w Kaliszu można zaliczyć do najbardziej udanych w 30-letniej historii tej dyscypliny sportu w Łukowie. Nigdy wcześniej łukowianie nie zdobyli trzech mistrzowskich tytułów w full contact - najtwardszej z klasycznych formuł kickboxingu. Nieformalnie wynik można uznać za jeszcze wyższy, gdyż w turnieju padł jeszcze jeden „łukowski” medal. Wywalczyła go wychowanka Zenona Pawlikowskiego Agnieszka Osial, reprezentująca barwy KT Legia Warszawa. Zawodniczka zdobyła srebrny krążek w kategorii seniorów do 65 kg.

Wyjazd na mistrzostwa był możliwy dzięki zaangażowaniu rodziców i wsparciu sponsorów.