Reklama

Sztangiści ze stypendium od Marszałka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Osial, Departament Kultury, Edukacji I Sportu Urzędu Marszałkowskiego

Sztangiści ze stypendium od Marszałka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Czterech sztangistów łukowskich Orląt - Patryk Czerwonogrodzki, Marcin Izdebski, Bartosz Boncik i Łukasz Boncik - otrzymało sportowe stypendia od władz województwa lubelskiego. To nagroda za osiągane wyniki sportowe i zachęta do dalszego bicia rekordów.

Jak co roku Zarząd Województwa Lubelskiego wyróżnił najlepszych sportowców z terenu województwa, wręczając im stypendia sportowe. Uroczysta gala, połączona z Dniem Olimpijczyka odbyła się 25 kwietnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Spośród 327 osób, które zyskały uznanie Marszałka, znalazła się też czwórka sztangistów ŁKS „Orlęta” Łuków.

- Patryk Czerwonogrodzki, Marcin Izdebski i Bartosz Boncik to zawodnicy z tytułami Mistrzów Polski w swoim dorobku sportowym. Łukasz Boncik jest trzecim zawodnikiem wśród Juniorów w Polsce, którego spotkało dodatkowe wyróżnienie w trakcie lubelskiej gali. Sportowiec odczytał Apel Olimpijski, co jest bardzo dużym wyróżnieniem, także dla dyscypliny i pracy sekcji - mówi Robert Dołęga, trener młodych sztangistów.

Głównym kryterium warunkującym przyznanie stypendium jest osiągnięty wynik sportowy, tj. zdobyte miejsca medalowe w Igrzyskach Olimpijskich, czy Mistrzostwach Świata, Europy oraz Polski. Nagrody, które w tym roku wynosiły łącznie blisko 870 tys. zł trafiają do młodzieżowców, juniorów i kadetów, lecz skorzystać z nich mogą (pod pewnymi warunkami) także seniorzy do 27 lat.

Celem realizowanego przez Województwo Lubelskie programu stypendialnego dla sportowców z terenu województwa lubelskiego jest udzielenie wsparcia finansowego szczególnie młodym i perspektywicznym sportowcom uprawiającym sporty i konkurencje olimpijskie oraz paraolimpijskie w początkowych latach ich sportowej kariery.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE