Reklama

Sztafetowy bieg do Sokołowa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Sokołów Podlaski

Sztafetowy bieg do Sokołowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Na czwartek 23 maja zaplanowano sztafetowy bieg śladami ks. gen. Stanisława Brzóski. Trasa tradycyjnie będzie wiodła od Łukowa przez Siedlce do Sokołowa Podlaskiego.

„VII Sztafeta Niepodległości śladami ks. gen. Stanisława Brzóski” to inicjatywa organizowana przez Zespół Szkół w Krynce, Związek Harcerstwa Polskiego i Wileński Hufiec Maryi im. Pani Ostrobramskiej. Wydarzenie zaplanowano w czwartek 23 maja, w przeddzień tegorocznych Dni Łukowa. Osoby, które przebiegną wielokilometrową trasę, oddadzą w ten sposób hołd księdzu generałowi i powstańcom styczniowym.

Bieg rozpocznie się o godz. 7:40 na Placu Narutowicza w Łukowie. Metę zaplanowano natomiast po 67 kilometrach przy pomniku ks. Brzóski w Sokołowie Podlaskim. Biegacze mają się pojawić w tym miejscu o godz. 15. W biegu wystartują uczniowie z funkcjonujących na terenie gminy Łuków szkół w Krynce, Zalesiu, Gołaszynie i Aleksandrowie. Wspierani będą przez zawodników UKS „Rawa Siedlce”.

VII Sztafecie Niepodległości patronują wójt gminy Łuków, burmistrz Łukowa, burmistrz Sokołowa Podlaskiego, a także Nadleśnictwa: Łuków i Sokołów Podlaski. Elementem wieńczącym sztafetowy bieg będzie odprawiona o godz. 15:30. msza św. w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podl. dla uczczenia ks. gen. Stanisława Brzóski oraz poległych powstańców styczniowych.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE