Reklama

Szlifowali formę w Zakopanem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: IKO Poland / Nadesłane do Redakcji

Szlifowali formę w Zakopanem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Łukowscy karatecy z klubu Karate Kyokushin "Mawashi" szlifowali swoją formę z najlepszymi przedstawicielami tego sportu. Piątka trenerów z naszego miasta uczestniczyła w międzynarodowym zgrupowaniu Polish Fighter Camp w Zakopanem.

Obóz szkoleniowo-treningowy trwał od 1 do 3 marca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. W tym jednym z największych zgrupowań IKO Poland uczestniczyło 257 osób z Polski, Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz Niemiec. Tegoroczny Fighters Camp zgromadził uczestników z 52 Dojo z Polski. Łukowski klub reprezentowała piątka mieszkańców: Paweł Głowacki, Dariusz Sójka, Agnieszka Borek, Mateusz Siwiec i Łukasz Brelański.

- Z Łukowa pojechało 5 osób oraz 2 osoby sz siedlec. Wszyscy jako jeden team pojechaliśmy szkolić się i trenować z najlepszymi. Duża dawka wiedzy, zdobyte doświadczenie i umiejętności przekażemy w naszych Dojo – mówi Paweł Głowacki.

Jak dodaje trener ŁKKK „Mawashi”, gościem specjalnym obozu był jeden z najlepszych zawodników światowych Sensei Aleksandr Eremenko 3 dan, który przekazał dużą dawkę wiedzy dotyczącą taktyki walki sportowej. Podczas zgrupowania instruktorzy uczestniczyli również w treningach z dziećmi, które poprowadził sensei Eremenko.

Podczas obozu odbyły się także egzaminy na stopnie szkoleniowe Kyu i stopnie mistrzowskie. O stopień II Dan starał się Paweł Głowacki z łukowskiego klubu. Łukowianin przez 4 godziny prezentował techniki ręczne i nożne w miejscu oraz w ruchu i zaliczył test sprawności fizycznej. W drugiej części egzaminu musiał stoczyć 40 walk z zawodnikami, gdzie wszystkie uderzenia i kopnięcia wyprowadzane musiały być z pełna siłą. O wadze egzaminu świadczy to, że brało w nim udział jedynie 15 osób z Polski i Europy. Międzynarodowe zgrupowanie Polish Fighter Camp odbyło się już po raz ósmy. Jego organizatorem jest shihan Jacek Czerniec 5 dan z Lubelskiego Klubu Kyokushin Karate.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE