Sześć medali zapaśniczek

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Sześć medali zapaśniczek - Zdjęcie główne

SportSześć medali przywiozły zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski i UKS Zalesie z Mistrzostw Województwa Lubelskiego młodziczek w zapasach. Zawody zorganizowano 14 kwietnia we Włodawie.

Zawody we Włodawie miały międzynarodowy charakter. Oprócz drużyn z powiatu łukowskiego, trenowanych przez Grzegorza Rychtę (UKS Zalesie) i Anny Chudek (Armaty Stoczek Łuk.) i ekip z województwa, rywalizowały też zapaśniczki z Klesowa i Lwowa na Ukrainie.

Zapaśniczki stoczkowskich Armat i UKS-u wywalczyły cztery srebrne i dwa brązowe medale. Drugie miejsca na podium wywalczyły reprezentantki GKS: Urszula Pogonowska (kat. 39 kg), Marta Gajowniczek (kat. 46 kg), Julia Gajowniczek (kat. 58 kg). Srebro wywalczyła też reprezentantka UKS Zalesie Klaudia Karwowska (kat. 50 kg), natomiast z brązem z Włodawy wróciły inne zawodniczki z klubu: Patrycja Szaniawska (kat. 42 kg) i Julia Pracz (kat. 46).

Sędzia głównym mistrzostw był Ryszard Wałachowski, który w podobnym charakterze wspólnie z Cezarym Pasikiem towarzyszyć będzie zawodniczkom także na weekendowych, międzynarodowych zawodach w Janowie Lubelskim. Szczegółowe wyniki mistrzostw Województwa Lubelskiego młodziczek w zapasach znaleźć można POD TYM ADRESEM.