Sześć medali ekipy Roberta Dołęgi! (zdjęcia)

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportW miniony weekend w Biłgoraju odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Rady Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów, wraz z drugą rundą Eco Harpoon Recykling Lubelskiej Ligi Juniorów. W imprezie wzięło udział 99 sportowców w kategorii wiekowej do 15 i 17 lat oraz powyżej 17 lat.

Nasi reprezentanci z Łukowa wywalczyli sześć medali. Wśród kobiet powyżej 17 lat udany występ zaliczyła Julia Linkiewicz, która zwyciężyła w kategorii wagowej do 59 kg i zajęła trzecie miejsce w kategorii open. Złoty medal w kat. 45 kg zdobyła Oliwia Markiewicz. Alicja Górka i Julia Ognik wywalczyły brązowe medale.

Wśród chłopców Błażej Borkowski został mistrzem w kat. 67 kg i z nowymi rekordami życiowymi w rwaniu, podrzucie i dwuboju (105/3130/235) zajął drugie miejsce w kategorii open do 17 lat. W kat. do 81 złoty medal wywalczył Piotr Zachoszcz, który również pobił swoje "życiówki". Poza wymienionymi zawodnikami Filip Królikowski i Kacper Nowosielski w swoich kategoriach wagowych zajęli czwarte miejsca.

Po dwóch rundach w lidze Eco Harpoon Recykling Lubelska Liga Juniorów prowadzi Olimpijczyk Łuków z wynikiem 3247 pkt. Gratulacje dla całej ekipy!