Reklama

Szczęśliwa siódemka?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Szczęśliwa siódemka? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport 7 reprezentantów klubu KSW Łuków wyleci w sobotę z reprezentacją kraju na Mistrzostwa Świata w kickboxingu we Włoszech. Trenerem kadry kadetów starszych w formule light contact będzie na czas zawodów Zenon Pawlikowski.

Na mistrzostwa globu, które odbywać się będą między 15 a 22 września we włoskim Lido di Jesolo razem z innymi reprezentantami kraju udadzą się zawodnicy łukowskiego klubu: Marta Pawlikowska, Natalia Zarzycka, Martyna Czerepińska, Amelia Wasilewska, Maciej Mościcki, Bartosz Prusinowski i Dorian Siekierzyński.

Apetyt na medale jest tym większy, ponieważ w 2018 roku podopieczni trenera Pawlikowskiego zdobyli m.in. 4 złote krążki w kategorii kadetów (10-15 lat) i 3 złote medale w kategorii juniorów (16-19 lat) na krajowych zawodach. Pomyślnie przeszli też eliminacje w trakcie zgrupowań, które odbyły się w Lubawie, Łukowie, Opocznie i Węgrowie. We Włoszech zawodnikom towarzyszył będzie trener klubowy Zenon Pawlikowski, który w trakcie mistrzostw będzie pełnił funkcję trenera Kadry Narodowej kadetów starszych w formule light contact.

Łukowianie w dotychczasowych występach na Mistrzostwach Świata w kickboxingu zdobyli trzy brązowe medale. W 2012 w Bratysławie na Słowacki medal ten wywalczyła Agnieszka Osial w kategorii juniorów. Dwa lata później we włoskim Rimini, brąz zdobyła Marta Pawlikowska (kadet młodszy), która powtórzyła swój sukces w 2016 w Dublinie w Irlandii. Wówczas zdobyła brązowy medal, ale już w kategorii kadetów starszych.

Kadrowicze, którzy będą reprezentować KSW Łuków na Mistrzostwach Świata w kickboxingu:

Marta Pawlikowska - uczennica IV LO w Łukowie, juniorka, mistrzyni Polski 2018 w formule full contact. Największe osiągnięcie: dwa brązowe medale Mistrzostw Świata kadetów Rimini 2014 i Dublin 2016.

Amelia Wasilewska - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie, mistrzyni Polski 2018 w formule pointfighting. Największe osiągnięcie: brązowy medal mistrzostw Europy kadetów Skopije 2017.

Maciej Mościcki - uczeń IV LO w Łukowie, junior, mistrz Polski 2018 w formule full contact. Największe osiągnięcie: srebrny medal Pucharu Świata juniorów Budapeszt 2018.

Natalia Zarzycka - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łukowie, mistrzyni Polski 2018 w formułach light contact i kick light. Njwiększe osiągnięcie: brązowy medal Pucharu Świata kadetów Budapeszt 2018.

Bartosz Prusinowski - uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie, mistrz Polski 2018 w formule pointfighting.

Martyna Czerepińska - uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łukowie, wicemistrzyni Polski 2018 w formule light contact.

Dorian Siekierzyński - uczeń Zespołu Szkół w Dąbiu, wicemistrz Polski 2018 w formule pointfighting.

Wyjazd łukowskich fighterów na Mistrzostwa Świata wspierany jest przez burmistrza Łukowa Dariusza Szustka i wójta Gminy Łuków Mariusza Osiaka. Przygotowania do zawodów były też możliwe dzięki wsparciu lokalnych firm i rodziców sportowców.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE