Reklama

"Szachpol" Łuków punktuje we Wrocławiu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Stowarzyszenie Szachistów "Szachpol"

"Szachpol" Łuków punktuje we Wrocławiu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Szymon Suska oraz Julia i Piotr Piwowarczyk reprezentowali nasze miasto na Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Zawody rozegrano w pierwszej połowie września w Hali Stulecia we Wrocławiu. Rywalizowało na nich około 1000 osób.

Łukowianie wystartowali na Mistrzostwach reprezentując Stowarzyszenie Szachistów Szachpol. Julia Piwowarczyk startowała w grupie wiekowej do 18 lat, Piotr Piwowarczyk w grupie do lat 14, a Szymon Suska zmagał się z innymi szachistami w kategorii wiekowej do 8 lat. Funkcję kierownika ekipy pełnił Prezes Stowarzyszenia Piotr Piwowarczyk. Krajowe zawody rozgrywane były między 10 a 12 sierpnia.

- Szachy szybkie rozgrywane były tempem 15 min + 10 sekund na ruch na dystansie 11 rund. W szachach błyskawicznych tempo było jeszcze szybsze, wynosiło 3 minuty + 2 sekundy na jeden ruch na dystansie 13 rund. Taki rodzaj tempa wraz z intensywnością wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego oraz ogromnej koncentracji - mówią szachiści ze stowarzyszenia „Szachpol”.

Najlepszy wynik wśród łukowskich zawodników uzyskał Szymon Suska który w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich zajął 7 miejsce na 99 zawodników. Natomiast w rywalizacji w szachach błyskawicznych młody łukowianin uplasował się 13 miejscu (na 82 zawodników).

- Udział w takiej imprezie był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności z najlepszymi szachistami z całej Polski. Dla większości uczestników mistrzostw, już sam udział w tak licznym turnieju był niesamowitym przeżyciem - mówią członkowie stowarzyszenia.

Wyjazd na mistrzostwa był możliwy m.in. dzięki zaangażowaniu radnego sejmiku wojewódzkiego Marka Kopcia oraz wsparciu Województwa Lubelskiego i Banku Spółdzielczego w Trzebieszowie. Równolegle „Szachpol” pracuje nad organizacją V Festiwalu Szachowego, który odbywać się będzie od 7 września do 11 listopada 2018 roku. W jego ramach zostaną zorganizowane mistrzowskie turnieje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Patronat nad wydarzeniem objął m.in. portal Łuków24.pl.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE