Autor: | Zdjęcie: Stowarzyszenie Szachistów "Szachpol"

Szachowy wicemistrz Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportSzymon Suska z Łukowa wywalczył tytuł wicemistrza Polski w szachach. Młody zawodnik rywalizował w rozegranych na początku maja krajowych zawodach w Poroninie.

Za nami Indywidualny Puchar Polski do lat 8 w szachach, w którym tytuł wicemistrza Polski wywalczył Szymon Suska z Łukowa. Reprezentant stowarzyszenia Szachpol w trakcie zawodów rozgrywanych w Poroninie wygrał 7 partii, zremisował 2 i nie poniósł żadnej porażki. Jako jedyny pokonał też w indywidualnym pojedynku późniejszego triumfatora mistrzostw, lecz wskutek punktacji pomocniczej zajął II miejsce na zawodach. W sumie w szachowym Pucharze Polski w tej kategorii wiekowej rywalizowało 74 młodych szachistów z całego kraju.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem gry 60 minut na partię dla zawodnika, plus 30 sekund na każde wykonane posunięcie, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Obok Szymona na podium uplasowali się także Paweł Sowiński (I miejsce, UKS SP 1 Brzozów, 8 pkt.) oraz Wiktor Zmarzły (III miejsce, Akademia Szachowa Gliwice, 7,5 pkt.).