Reklama

Szachiści z Łukowa na Mistrzostwach Polski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Stowarzyszenie Szachistów Szachpol

Szachiści z Łukowa na Mistrzostwach Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Czwórka reprezentantów Łukowa uczestniczyła w rozgrywanych niedawno we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Najlepszy indywidualny wynik w tej imprezie uzyskał Piotr Piwowarczyk ze Stowarzyszenia szachistów \"Szachpol\".

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbywały się między 6 i 9 sierpnia w Hali Stulecia we Wrocławiu. Łącznie w tzw. królewskiej grze rywalizowało ponad 1000 zawodników, którym towarzyszyło kilkuset osobowe grono sędziów, działaczy, trenerów oraz opiekunów. Nasze miasto na mistrzostwach reprezentowali Grzegorz Olichwirowicz, Julia i Piotr Piwowarczyk oraz Szymon Suska.

Najlepszy wynik na mistrzostwach odniósł najmłodszy reprezentant Łukowa - Szymon Suska, który pod okiem trenera Piotra Piwowarczyka zajął 7 miejsce w szachach szybkich w grupie do 8 lat. O tytuł w tej kategorii rywalizowało 93 zawodników, zaś łukowianin w obu turniejach wygrał 14 partii i jedną zremisował. Z kolei Piotr Piwowarczyk wygrał 11 partii i 4 zremisował. Julia Piwowarczyk wygrała 13 partii i 3 zremisowała, a Grzegorz Olichwirowicz wygrał 11 partii i 6 zremisował. Łącznie zawodnicy stowarzyszenia Szachpol na zawodach wygrali 49 pojedynków i 14 razy zremisowali.

Jak informuje trener zawodników i kierownik drużyny Piotr Piwowarczyk, udział w Mistrzostwach Polski był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności z najlepszymi szachistami z całego kraju. Szachy szybkie były rozgrywane tempem 15 min + 10 sekund na ruch. W szachach błyskawicznych tempo było jeszcze szybsze - wynosiło 6 minut + 4 sekundy u najmłodszych, a w rocznikach 2003 i starszych tempo wynosiło 3 minuty + 2 sekundy na jeden ruch. Taki rodzaj tempa wraz z intensywnością wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego oraz ogromnej koncentracji. Do tego doszła wysoka temperatura i wilgotność powietrza, która dodatkowo uprzykrzała zawody młodym szachistom.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE