Reklama

Święto biegów w Stoczku Łukowskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Święto biegów w Stoczku Łukowskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Już w najbliższą sobotę w Stoczku Łukowskim odbędą się Ogólnopolskie Biegi ?Grzmią pod Stoczkiem Armaty?. Tegoroczna edycja imprezy, jest już 18. w historii.

Bieg główny na 10 kilometrów oraz szereg pomniejszych biegów i marszów odbędzie się już w najbliższą sobotę, 24 lutego w Stoczku Łukowskim. Przed nami 18. edycja Ogólnopolskich Biegów „Grzmią pod Stoczkiem Armaty”, które są formą upamiętnienia zwycięskiej bitwy pod miasteczkiem, która miała miejsce za czasów powstania listopadowego w 1831 roku.

Organizatorzy: Urząd Miasta w Stoczku Łukowskim, Miejski Ośrodek Kultury oraz Ludowy Klub Sportowy „Dwernicki” zapraszają wszystkich kibiców do zjawienia się o godz. 9.30 na Placu Kościuszki w centrum miasteczka. Na tą godzinę zaplanowano uroczyste otwarcie imprezy, po której o wyniki będą walczyć biegacze startujący na poszczególnych dystansach.

Biegać na dystansie 100 metrów będą osoby niepełnosprawne, a na dystansie 200 i 400 metrów uczniowie szkół podstawowych. Na godz. 10.30 zaplanowano start biegu na 800 metrów dla uczniów szkół gimnazjalnych i dziewcząt ze szkół średnich. O godz. 11 natomiast na 1600 metrów wystartują chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych, a pół godziny później 10-kilometrową trasę podejmą miłośnicy Nordic Walking. Bieg Główny na dystansie 10 km zaplanowano w południe.

Święto biegów zwieńczy wręczenie nagród dla zwycięzców biegu głównego. Zaplanowano je o godz. 14 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Stoczku Łukowskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE