Sukcesy zapaśników na turnieju w Moszczenicy

Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Rychta

Sukcesy zapaśników na turnieju w Moszczenicy - Zdjęcie główne

SportSportowcy z trzech działających w powiecie łukowskim klubów zapaśniczych wzięli udział w mistrzostwach w Moszczenicy koło Piotrkowa Trybunalskiego. Zawody odbywały się tydzień temu, sobotę 23 września.

Zapaśniczki i zapaśnicy trzech klubów - GKS Armaty Stoczek Łukowski, UKS Zalesie oraz Orląt Łuków – wzięli udział w zeszłotygodniowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Regionu C w zapasach kobiet i w stylu klasycznym chłopców. Turniej odbywał 23 września w Moszczenicy niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego i zaliczany był do międzywojewódzkiej rywalizacji dzieci i młodzieży. Patronat nad całością objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dobre wyniki na zawodach osiągnęli reprezentanci powiatu łukowskiego. Wśród mężczyzn złoty medal w kategorii wagowej do 85 kg wywalczył Damian Kryjer z klubu UKS Zalesie, a trzy brązowe krążki zdobyły Julia Pracz (UKS Zalesie, kat. 44 kg), Natalia Kryjer (UKS Zalesie, kat. 67 kg) oraz Wiktoria Bogusz (Armaty Stoczek Łukowski, kat. 48 kg).

W zawodach sklasyfikowany został też Igor Lisiewski z Orląt Łuków startujący w kategorii 53 kg.Pozostałe wyniki warte odnotowania to 11 miejsce Łukasza Soćko (UKS Zalesie, kat. 53 kg), 11 miejsce Filipa Baranowskiego (ŁKS Orlęta Łuków, kat. 53 kg) i 5 miejsce Klaudii Karwowskiej reprezentującej barwy UKS Zalesie w kategorii 48 kg (przegrana walki o brązowy medal). W Moszczenicy startowali również Izabela Wałachowska reprezentująca barwy Orląt Łuków oraz Urszula Piotrowska, Wiktoria Brodzik i Milena Szcześniak z Armat Stoczek Łukowski. Zawodniczki te zajęły miejsca od siódmego wzwyż.

Łącznie na zawodach regionu C obejmującego województwa podkarpackie, świętokrzyskie, łódzkie oraz lubelskie startowała ponad setka zapaśniczek i zapaśników z 22 klubów. W klasyfikacji województw Lubelszczyzna (62 pkt.) minimalnie przegrała z woj. łódzkim (66 pkt.). Trzecie miejsce zajęli reprezentanci woj. świętokrzyskiego (10 pkt.).

Informację otrzymaliśmy od Grzegorza Rychty. Zobacz też: Akademickie medale wychowanków z Armat (Sport.Lukow.pl).