Sukcesy młodzików i juniorów z Orląt - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportCztery medale zdobyli sztangiści Orląt Łuków podczas weekendowych zawodów w Kobylanach w gminie Terespol. W imprezie startowali zarówno młodzicy jak i juniorzy z łukowskiego klubu.

Dwa medale wywalczyli młodzicy łukowskich Orląt na zawodach rozgrywanych w Kobylanach w gminie Terespol. W trakcie VI Turnieju o Puchar Wójta Gminy Terespol na drugim stopniu podium stanął Norbert Wasak startujący w kategorii 56 kg, uzyskując 110 kg w dwuboju (50+60 kg). Trzecie miejsce w zawodach w kategorii 50 kg zdobył natomiast Mateusz Kucharzak (100 kg w dwuboju, 43+57 kg).

Podczas rywalizacji w Kobylanach, która stanowiła jednocześnie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików oraz II Rundę Ligi Wojewódzkiej Juniorek i Juniorów, pozostałe krążki dla łukowskich Orląt wywalczyli juniorzy - bracia Bartosz i Łukasz Boncik. Bartosz Boncik (kat. junior młodszy) wywalczył II miejsce w kategorii 77 kg z wynikiem 220 kg (100+120 kg). Z kolei Łukasz Boncik zdobył I miejsce w kategorii juniorów do 77 kg z wynikiem 260 kg w dwuboju (120+140 kg). W zawodach startował też Jakub Sadło, który wśród juniorów młodszych w kategorii 85 kg wywalczył IV miejsce dźwigając 203 kg (88+115 kg).

Informację otrzymaliśmy od trenera Roberta Dołęgi.