Reklama

Stypendia dla zapaśniczek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Stypendia dla zapaśniczek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Kilka dni temu informowaliśmy o przyznaniu sportowych stypendiów dla sztangistów łukowskich Orląt. Podobne wyróżnienia otrzymały też zapaśniczki.

Dorota Kopyść z Orląt Łuków oraz Paulina Sobiech i Karolina Gryczon z GKS Armaty Stoczek Łukowski to sportowe stypendystki województwa lubelskiego. Zapaśniczki otrzymały podziękowania za ich dotychczasową pracę na gali z okazji Dnia Olimpijczyka 25 kwietnia w Lublinie.

Dorota Kopyść reprezentująca łukowskie Orlęta to członkini kadry narodowej juniorek w zapasach i wicemistrzyni Polski kategorii 44 kg. Paulina Sobiech ze stoczkowskich Armat jest wicemistrzynią Polski juniorek w kat. 51 kg, a w przeszłości zdobywała medale na krajowych Mistrzostwach młodziczek i kadetek. Druga zawodniczka GKS Karolina Gryczon jest brązową medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii 43 kg. W przeszłości zajmowała medalowe miejsca w Mistrzostwach Polski młodziczek w zapasach, reprezentowała też biało-czerwone barwy w kadrze juniorek młodszych.

Zapaśniczki otrzymały stypendia podczas gali 25 kwietnia w Lublinie. Razem z nimi podobne nagrody wręczono ponad 300 innym sportowcom z województwa lubelskiego. Nagrody, które w tym roku wynosiły łącznie blisko 870 tys. zł trafiły do młodzieżowców, juniorów i kadetów oraz seniorów do 27 lat.

Trenerem Doroty Kopyść jest Grzegorz Wałachowski, a Paulina Sobiech i Karolina Gryczon rozwijają swoje umiejętności pod okiem Ryszarda Wałachowskiego. Dziewczęta już wkrótce będą reprezentowały kluby z powiatu łukowskiego na kolejnych zawodach. Dodatkowe "zmagania" ma też w chwili obecnej Paulina Sobiech, która w tym roku zdaje maturę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE