Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: TVP Sport

Stalowe przełamanie Pogoni Siedlce - Zdjęcie główne

Pogoń wreszcie wygrała | foto TVP Sport

SportPogoń Siedlce wygrała 3:1 ze Stalą Stalowa Wola. Bohaterem spotkania był Mateusz Majewski, który ustrzelił dublet.

Pierwsza połowa nie wskazywała na końcowe zwycięstwo siedlczan. To Stalówka nadawała ton grze. Gospodarze zostali nagrodzeni za swoją postawę w 27 minucie. To wtedy Jakub Banach trafił z bliska po serii błędów w defensywie Pogoni. Jeżeli chodzi o popisy biało-niebieskich w ofensywie to dobrą okazję miał Damian Szuprytowski, ale główkował prosto w ustawionego w centrum bramki Adama Wilka.

W przerwie trener Marek Brzozowski dokonał czterech zmian. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 52 minucie Mateusz Majewski trafił z bliska po wyłożeniu Cezarego Demianiuka. Po upływie siedmiu minut Damian Szuprytowski mocno uderzył po przerzucie Demianiuka. Stalówka nie poddała się i w dwóch sytuacjach sprawdziła Mateusza Pruchniewskiego. W ostatniej minucie Mateusz Majewski dobił strzał Szuprytowskiego w słupek i ustalił tym samym wynik spotkania.

1 września o 17:00 Pogoń podejmie Stal Rzeszów.

Stal Stalowa Wola - Pogoń Siedlce 1:3 (1:0)

Bramki: Jakub Banach 27 - Mateusz Majewski 52, 90, Damian Szuprytowski 65

Pogoń: 23. Mateusz Pruchniewski - 77. Daniel Pik (46, 71. Krzysztof Danielewicz), 47. Oskar Krzyżak, 55. Cássio, 31. Ernest Dzięcioł (46, 3. Robert Majewski), 12. Titas Milašius (79, 26. Jakub Okusami) - 10. Piotr Pyrdoł, 8. Jakub Sinior (46, 43. Lukáš Hrnčiar), 7. Damian Szuprytowski - 17. Ołeksij Zinkewycz (46, 11. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk

Artykuł pochodzi z portalu siedlcesiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.