Reklama

Srebro Pawlikowskiej i Komorowskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KSW Łuków

Srebro Pawlikowskiej i Komorowskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport 400 kickboxerów z całej Polski walczyło o medale w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w formule light contact i pointfighting w kickboxingu. Z zawodów, które miały miejsce w województwie Lubuskim, z 2 srebrnymi i 4 brązowymi medalami wracają zawodnicy KSW Łuków.

Pod koniec marca we Włoszakowiczach niedaleko Leszna w woj. Lubuskim zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów kickboxingu w formule light contact (walka ciągła) i pointfighting (walka przerywana). Imprezie - w które rywalizowało dwunastu przedstawicieli sekcji kickboxingu KSW Łuków - patronował Polski Związek Kickboxingu.

Jak relacjonuje trener Zenon Pawlikowski najtrudniejsza i najbardziej zacięta była rywalizacja w formule light contact juniorów - konkurencji punktowanej we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży. W tej konfrontacji jego podopieczni wywalczyli 4 medale, dwa srebrne i dwa brązowe. Najbliżej zdobycia tytułu była Marta Pawlikowska, która prowadząc na punkty w II rundzie finałowej walki, doznała niegroźnego urazu, po którym lekarz nie pozwolił jednak na kontynuowanie pojedynku. Dobrze wypadła także Kinga Komorowska, która powtórzyła sukces z ubiegłego roku zdobywając srebrny medal oraz Aleksandra Michalak i Brajan Dudziński, którzy wywalczyli brązowe medale.

Miejsca premiowane punktami we współzawodnictwie wywalczyli także Jan Woźniak (5 miejsce) i Martyna Czerepińska (6 miejsce). Przez eliminacje nie udało się przebrnąć Monice Olszewskiej, Kamilowi Szczygielskiemu, Erykowi Radzio i Sergiejowi Harasiukowi, którzy pomimo ambitnej postawy przegrali pierwsze pojedynki.

Ponadto łukowianie startowali w formule pointfighting juniorów, gdzie Marta Pawlikowska wywalczyła brązowy medal i w formule light contact seniorów, gdzie Sandra Wajszczuk zajęła 3 miejsce, a Jakub Strzyżewski zajął 7 miejsce.

W sumie podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego w tych zawodach wywalczyli 6 medali, w tym 2 srebrne i 4 brązowe. Dla porównania w ubiegłym roku w tej kategorii wiekowej łukowianie wywalczyli tylko jeden medal (srebrny krążek zdobyła wówczas wspomniana wcześniej Kinga Komorowska). Wyjazd na tegoroczny turniej wspierany był przez burmistrza Łukowa.

Szczegółowe wyniki:

Srebrne medale:
Marta Pawlikowska, junior 50 kg, light contact
Kinga Komorowska, junior plus 70 kg, light contact

Brązowe medale:
Marta Pawlikowska, junior 50 kg, pointfighting
Brajan Dudziński, junior 69 kg, light contact
Sandra Wajszczuk, senior 70 kg, light contact
Aleksandra Michalak, junior plus 70 kg, light contact

5 miejsce:
Jan Woźniak, junior, 74kg, light contact

6 miejsce:
Martyna Czerepińska, junior, 70 kg, light contact

7 miejsce:
Jakub Strzyżewski, senior, 69 kg, light contact

Miejsca 9-16:
Monika Olszewska, junior 60 kg, light contact
Kamil Szczygielski, junior 69 kg, light contact
Eryk Radzio , junior 69 kg, light contact
Sergiej Harasiuk, junior 74 kg, light contact
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE