Srebro Czerwonogrodzkiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportNie udało się obronić mistrzowskiego tytułu Patrykowi Czerwonogrodzkiemu w podnoszeniu ciężarów. Tym razem startujący w Mistrzostwach Polski zawodnik zdobył również bardzo dobry srebrny medal.

Za nami Mistrzostwa Polski U23 w podnoszeniu ciężarów, które trwały w ostatnią sobotę i niedzielę w Ciechanowie. Kolejny medal na krajowym czempionacie wywalczył wychowanek łukowskich Orląt, Patryk Czerwonogrodzki.

- Ubiegłoroczny mistrz Polski wystartował w kategorii do 62 kg, a złoty medal przegrał z Adrianem Franczykiem z Polwicy Wierzbno. Brąz pojechał do Myśliborza, a wywalczył go Jakub Nowicki - relacjonuje trener Robert Dołęga.

Czerwonogrodzki spalił dwie próby w rwaniu uzyskując wynik 93 kg. W podrzucie uzyskał wynik 120 kg, co dało łącznie 213 kg w dwuboju. Do lidera zabrakło 17 kg. W zawodach w Ciechanowie wystartowało 119 zawodniczek i zawodników w wieku 21-23 lata z 42 klubów. Województwo Lubelskie zajęło 2 miejsce w klasyfikacji województw. Zwyciężyło województwo mazowieckie.

Pełne wyniki Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów dostępne są POD TYM ADRESEM.