Reklama

Sport i profilaktyka w Alejach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Sport i profilaktyka w Alejach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Za nami kolejna edycja Festiwalu Sportu i Zdrowia. Tym razem profilaktyczną imprezę zorganizowano w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie.

Walki pokazowe kickboxing oraz pięściarskie pojedynki pomiędzy zawodnikami z Bielsko-Białej, Węgrowa, Lublina i Łukowa to tylko część wydarzeń, jakie miały miejsce w ramach Festiwalu Sportu i Zdrowia. Profilaktyczną i prozdrowotną imprezę zorganizowano tym razem w niedzielę 10 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie.

W ramach Festiwalu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Sport bez dopingu”. W tym roku organizatorzy otrzymali prace od 60 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Wśród dzieci do lat 6 najlepszą pracą okazała się ta wykonana przez Amelię Rozwadowską z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego na ul. Żeromskiego w Łukowie. W kategorii klas I-III najlepszą pracę wykonała Roksana Szczygieł (SP nr 1 w Łukowie), a wśród klas IV-VII Dawid Kamiński ze Szkoły Podstawowej w Gręzówce.

Na Festiwalu rozegrano XI Turniej Pierwszego Kroku Kickboxing, na którym rywalizowało 57 zawodników. Wyniki przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:

 1. Emila Walo
 2. Weronika Urban
 3. Nikola Kozłowska, Amelia Wielgosz

Chłopcy do 130 cm:
 1. Patryk Sowa
 2. Bartosz Boboń
 3. Dawid Szczygieł, Kacper Lejnert

Chłopcy do 140 cm:
 1. Jakub Krasuski
 2. Maciej Sprycha
 3. Igor Misiak, Aleksander Cichocki

Chłopcy powyżej 140 cm:
 1. Bartosz Śledź
 2. Hubert Mucharzewski
 3. Kamil Krasuski, Hubert Piszcz

W trakcie Festiwalu Sportu i Zdrowia odbyły się też walki pokazowe kickboxing. Uczestniczyło w nich 14 zawodników, rywalizujących w kategoriach poinfighting i light contact. Dla uczestników imprezy uczniowie Medycznego Studium Zawodowego przygotowali stanowiska malowania twarzy i nauczania podstawowych zabiegów ratujących życie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łukowie - stanowisko daktyloskopowania,  a uczniowie Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym - pokaz technik interwencji.

Obsługę medyczną zapewnił Andrzej Litwin, a walki pokazowe prowadził sędzia Marek Saganek z Garwolina. Walki turniejowe prowadzili sędziowie Grzegorz Piotrowski, Grzegorz Gzara i Agnieszka Osial. Sekretarzem zawodów był Sławomir Makarczuk, a koordynatorem imprezy odbywającej się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxing - Zenon Pawlikowski. Festiwal Sportu i Zdrowia i towarzyszący mu XI Turniej Pierwszego Kroku Kickboxing zorganizowany został przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Region” (w ramach, którego działa Klub Sportów Walki Łuków) we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Medycznym Studium Zawodowym. Wydarzenie zorganizowano też w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Problemów Narkomanii i Przemocy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE