SP nr 2 powalczy w rejonie

Autor: | Zdjęcie: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łukowie

SP nr 2 powalczy w rejonie - Zdjęcie główne

SportPo sukcesie reprezentantek SP nr 2 w Łukowie w zawodach piłki ręcznej, również męska reprezentacja łukowskiej "Dwójki" wygrała tego typu zawody w kategorii szkół podstawowych. 27 marca odbył się Finał Powiatu Łukowskiego w Piłce Ręcznej Chłopców szkół podstawowych w kategorii IMS.

Zawody rozegrano w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1, a ich organizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. W szranki stanęło 6 drużyn, a rywalizacja toczyła się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy poszczególnych grup zmierzyły się w finale, a drużyny z drugich miejsc walczyły o III miejsce w turnieju.

3. SP Huta Dąbrowa

W finale spotkały się dwie łukowskie szkoły: Jedynka oraz Dwójka. W meczu tym lepsi okazali się reprezentanci SP nr 2, wygrywając spotkanie wynikiem 12:10. Natomiast trzecie miejsce Szkoła Podstawowa ze Strzyżewa minimalnie pokonała zawodników SP w Staninie 15:14.

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:
  1. SP 2 Łuków (opiekun Marcin Grzeczyński)
  2. SP 1 Łuków (opiekun Artur Paszkiewicz)
  3. SP Strzyżew (opiekun Jarek Borek)
  4. SP Stanin (opiekun Bożena Skwarek)
  5. SP Zalesie (opiekun Grzegorz Rychta)
  6. SP Huta Dąbrowa (opiekun Grzegorz Czerniec)

Drużyny które zajęły miejsca I-III otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Pozostałe zespoły dyplomy. Teraz Szkoła Podstawowa nr 2 będzie reprezentować powiat łukowski na zwodach rejonowych, które odbędą się 8 kwietnia w Białej Podlaskiej.