Reklama

Siatkówka: awans uczennic ze Strzyżewa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Siatkówka: awans uczennic ze Strzyżewa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Uczennice szkoły w Strzyżewie awansowały do finału rejonowego w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach eliminacyjnych rozegranych w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie wygrały rywalizację z innymi drużynami z powiatu.

Zawody będące Finałem Powiatu Łukowskiego rozegrano 27 lutego. Ich organizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. W łukowskiej „Dwójce” wystartowały uczennice Szkół Podstawowych nr 4 i 5 w Łukowie, a także reprezentantki SP z Gręzówki, Trzebieszowa, Strzyżewa i Starej Prawdy.

Jak informuje Marcin Grzeczyński, Przewodniczący PSZS w Łukowie, zespoły uczestniczące w turnieju podzielono na dwie grupy, a mecze w grupach były rozgrywane systemem ,,każdy z każdym” do dwóch setów wygranych. Po zakończonej rywalizacji w grupach rozegrano mecze finałowe. W meczu o III miejsce uczennice Szkoły Podstawowej w Gręzówce pokonały 2:1 (18:25), (25:14), (15:13) reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 4. W finale natomiast drużyna Szkoły Podstawowej ze Strzyżewa okazała się lepsza od zawodniczek Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie, wygrywając mecz 2:0 (25:18), (25:20).

Zwycięstwo siatkarek ze Strzyżewa oznacza, że uczennice tej szkoły będą reprezentować powiat łukowski na rejonowych zawodach. Klasyfikacja końcowa rozegranego pod koniec lutego turnieju finałowego przedstawia się następująco:

  1. SP w Strzyżewie (opiekun Jarek Borek) - awans do finału rejonowego
  2. SP nr 5 w Łukowie (opiekun Ewa Długołęcka)
  3. SP w Gręzówce (opiekun Krzysztof Sulej)
  4. SP nr 4 w Łukowie (opiekun Kuba Ostrowski)
  5. SP w Starej Prawdzie (opiekun Joanna Czub)
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE