Reklama

Rock & Volleyball - będą rywalizować najlepsi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: STS "AVES" Stoczek Łukowski

Rock & Volleyball - będą rywalizować najlepsi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Ponad 600 zawodników będzie rywalizować w turnieju piłki siatkowej w Stoczku Łukowskim. Czas na Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej "Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara".

Największą tego typu sportową imprezę w regionie zaplanowano od 5 do 7 kwietnia w Stoczku Łukowskim. Organizatorem X Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej „Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara” jest m.in. klub STS „AVES” Stoczek Łukowski.

Jak informują organizatorzy, przez trzy dni w Stoczku Łukowskim oraz w pobliskich miejscowościach rozegranych zostanie kilkadziesiąt spotkań w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na męskie i żeńskie drużyny. W tym roku udział w turnieju zadeklarowało 70 drużyn, a niektóre z nich przejadą ponad 300 kilometrów by walczyć o zwycięstwo i tytuły najlepszych.

- X Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej “Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara” to największe wydarzenie siatkarskie województwa lubelskiego. Przez ostatnie 9 lat impreza organizowana przez STS „AVES” Stoczek Łukowski rozrosła się, a liczba drużyn z czterech wzrosła do blisko 50 w kategorii OPEN i 70 w minisiatkówce - mówi Marcin Staniszewski, organizator turnieju.

Siatkarki i siatkarze będą rywalizować na dziewięciu parkietach, w czterech gminach, w trzech powiatach i dwóch województwach. Wszystkie obiekty są od siebie oddalone o maksymalnie 12 km. Główna część imprezy rozpocznie się w sobotę 6 kwietnia o godz. 12.00 na hali w Stoczku Łukowskim, gdzie zaplanowano uroczyste rozpoczęcie turnieju. Od tego momentu na 9-ciu obiektach sportowych mierzyć się będą najlepsi amatorscy siatkarze, siatkarki oraz oldboye z terenu całej Polski i zagranicy.  Równolegle o finał będą walczyć zawodnicy i zawodniczki w kategoriach oldboy. Ozdobą tego dnia będzie turniej charytatywny, w którym wezmą udział reprezentacja dziennikarzy, oraz białoruskiego Brześcia, samorządowców.

- Turniej to nie tylko zawody sportowe, ale także szereg imprez towarzyszących, które udowadniają, że sport nie jest nudny, a w połączeniu z dobrą muzyką jest świetnym magnesem dla młodych ludzi. Po ciężkich sportowych bojach organizatorzy przygotowali Młodzieżowy Przegląd Muzyczny “Moc Płynie z Muzyki”. Każdy kto lubi gitarowe brzmienie znajdzie coś co ukoi jego duszę. Warto odnotować, że podczas koncertu odbędzie się również licytacja gadżetów siatkarskich, z której dochód będzie przeznaczony na kolonie młodych siatkarzy - mówi Marcin Staniszewski.

Po raz drugi odbędzie się również turniej nocy. Po występach zespołów rockowych na parkiet ponownie wkroczą siatkarze, którzy powalczą o dodatkowe miejsce w finałach. Nie będzie to łatwa rywalizacja, gdyż walka odbywać się będzie przez całą noc. Natomiast finały rozgrywane będą od godziny 9:00 w niedzielę 7 kwietnia. Wówczas okaże się, kto wygra cały turniej.

- Już dziś warto zarezerwować sobie czas by w tym dniu pojawić się na hali w Stoczku Łukowskim. Doświadczenia z ubiegłych lat pokazują, że poziom turnieju zadowoli najbardziej wykwintnych znawców tej dyscypliny sportu - zachęca Marcin Staniszewski.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE