Reklama

Rock and volleyball rozegrane

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Rock and volleyball rozegrane - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W miniony weekend, 12 i 13 marca, w Stoczku łukowski odbył się coroczny Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej \"Armaty pod Stoczkiem zdobywała wiara...\". Rozgrywkom sportowym towarzyszyły koncerty. Wszystko pod wspólną nazwą Rock&Volleyball.

Zawody organizowane przez STS Aves cieszą się co roku dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji spotkania z piłką siatkową wzięły udział 34 drużyny z całej Polski. Byli goście m.in. z Gdańska, Ełku, Warszawy czy Lublina.

Pierwszego dnia rozgrywki odbywały się na terenie trzech gmin. Organizatorzy podzielili 16 drużyn męskich na cztery grupy. Każda z nich rozgrywana była w innej miejscowości. Tylko najlepsi awansowali do niedzielnych spotkań.

Do finałów przeszli: AZS Żyrzyn, Jaqbs Lublin, Zuzanki Warszawa, IFLO Biała Podlaska.

Równolegle z rozgrywkami mężczyzn, odbywały się także mecze damskich drużyn. Do finałów przeszły tylko dwie drużyny: Gotowe na Wszystko Warszawa i IFLO Biała Podlaska. Natomiast w sali przy Zespole Oświatowym w Stoczku Łukowskim odbyły się rozgrywki Old Boys. Tu bezkonkurencyjni okazali się nestorzy ze Stoczka, pokonując swoich nieco młodszych kolegów (3:2).

Podsumowaniem dnia były koncerty zaproszonych zespołów. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpili: „Plus”, „Podoba mi się” i „Upstream”.

Niedziela rozpoczęła się od rozgrywek finałowych kobiet. Po zaciętej walce bialczanki triumfowały. Pokonały zespół z Warszawy (3:1).

Niedzielne spotkanie z piłką siatkową to także turniej w kategorii Gimnazjum Dziewczęta. Tu bezkonkurencyjne okazały się siatkarki z Sępa Żelechów. Na II miejscu uplasowało się Gimnazjum w Starej Prawdzie, a na III – STS Aves Stoczek Łukowski.

Oto wyniki spotkań drużyn męskich: 

IFLO Biała Podlaska - STS Aves Stoczek Łukowski (2:0)
GOSIR Mrozy - Jaqbs Lublin (2:1) 
AZS Żyrzyn - Zuzanki Warszawa (1:2).

W finale spotkali się zawodnicy z Białej Podlaskiej, Warszawy i Lublina. Oto wyniki ich rywalizacji: 
IFLO Biała Podlaska - Zuzanki Warszawa (1:2) 
IFLO Biała Podlaska - Jaqbs Lublin (1:2) 
Jaqbs Lublin - Zuzanki Warszawa (0:2).

Po zaciętej walce I miejsce przypadło drużynie z Warszawy, II z Lublina, a na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna z Białej Podlaskiej. 
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE