Puchar Polski nie dla Łukowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportWynikiem 0:4 zakończył się piłkarski mecz Finału Pucharu Polski BOZPN, w którym mierzyły się Orlęta Łuków i Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski.

Nie było niespodzianki w meczu łukowskich Orląt z imiennikiem z Radzynia Podlaskiego. Faworyzowana, III-ligowa drużyna wygrała rozegrany w środę 9 maja w Łukowie mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu BOZPN i awansowała do dalszych - wojewódzkich i krajowych - rozgrywek.

Mecz nie obfitował w wiele akcji podbramkowych i toczył się pod dyktando gości. Wynik spotkania otworzył w 29’ minucie spotkania Kacper Kania, zaś prawdziwe strzelanie zaczęło się pod koniec meczu. W 76’ oraz 79’ minucie bramki na 0:2 i 0:3 strzelił Jakub Kaganek, a wynik na 0:4 w 89’ minucie ustalił Szymon Stanisławski.

Wygrana Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski oznacza, że drużyna ta będzie teraz walczyć o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. O możliwość gry z rywalami z wyższych lig, będą walczyć także IV-ligowe Powiślak Końskowola i Eko Różanka oraz przedstawiciel zamojskiej klasy okręgowej Unia Hrubieszów.

Orlęta Łuków - Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski 0:4 (0:1)

Bramki: Kacper Kania 29’, Jakub Kaganek 76’, 79’, Szymon Stanisławski 88’

Orlęta Łuków: Wojtaszak - Czerski (60’ E. Miszta), Bulak (75’ A. Miszta), Fortuna, Olszewski - Wałachowski (46’ Burdach), Kierych (46’ Sowisz), Matuszewski, Ozygała (46’ Dołęga) - Kurowski (46’ Wysokiński), Kiryło.

Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski: Nowacki - Ciborowski, Kiczuk, Panufnik, Lipiński - Kot, Korolczuk, Brzosko, Kania - Puton, Kalita oraz Stężała, Musiatowicz, Kaganek, Rycaj, Idzikowski, Bożym, Stanisławski. Żółte kartki: Łukasz Kiryło, Sebastian Matuszewski - Kacper Lipiński

Widzów: około 250

Sędziowali: Arkadiusz Nestorowicz oraz Jarosław Śledź i Tomasz Korszeń (Biała Podlaska).